24.08.2019 - SSK Emekli

SSK Sorgulama


SSK Sorgulama

SSK SORGULAMA:Aşağıdaki Linklerimizden; SGK sistemi içinde bulunan Tüm SSK Sorgulama İşlemlerini, Gün Sorgulaması, Emeklilik Sorgulama, İşlemlerini Rahatlıkla yapabilirsiniz.

SSK  intibak sorgulama ve Evrak Takip sorgulaması, GSS Tescil Sorgulaması’nı da Tc Kimlik numarası ile şifresiz bir şekilde SGK sisteminden online sorgulama yapmanız mümkün.

Sisteme Girdiğinizde Ekranın sağ tarafında bulunan menülerden Hizmet dökümü (ssk,bağkur,emekli sandığı) alabilirsiniz.  Ayrıca bu sistemde GSS tescil olup olmadığını, Emekli aylığınızın ne kadar olduğunu, Rapor parasının PTT şubesine yatıp yatmadığını , İş görmezlik ödemelerinin de sorgulamalarını rahatlıkla yapmanız mümkün.

Daha detaylı sorgulama yapmak için E-DEVLET şifresi almanız gerekmektedir.

 

Yukardaki linklerden hizmet dökümü sayfası , gss borç sorgulama sayfası, işe giriş bildirgesi, emeklilik hesaplama sayfaları, sgk ve diğer sayfalara ulaşmanız mümkün

Memur ve Emekli sandığı hizmet dökümü almak için şu anda  şifresiz bir sistem mevcut değildir.   Memurlar hizmet dökümü almak için e-devlet  sitesinden ( turkiye.gov.tr) adresinden girim öğrenmeleri gerekir, fakat daha önce ptt ‘de şifre almaları gerekmektedir.

ssk sorgulama

ssk sorgulama

E devlet sistemine girildiğinde ssk sorgulaması için yukarıdaki ekranda görüldüğü gibi  bir arama formu gelecektir  bu forma ssk sorgulama  veya  ssk hizmet  gibi kelimeler yazarsanız  sorgulama linki gelecektir.

Sosyal Güvenlik Kurumu/4A Hizmet Dökümü

https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu

Bağkur Sorgulama

Bağkur Sorgulama

E devlet Üserinden Bağkur Sorgulama için ise  yukarıdaki gibi  arama formuna 4b hizmet bilgisi  yazıp arama yapabilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumu/4B Hizmet Bilgisi

https://www.turkiye.gov.tr/4b-hizmet-bilgisi

Memurlar emeklilik hesaplaması yapmak ve sorgulama yapmak için yukarıdaki linklerden faydalanabilirler.  Emeklilik sorgulama ve ssk sorgulama sadece yukarda vermiş olduğumuz SGK ve E-DEVLET linklerinden yapılmaktadır.

Diğer sayfalarımızdaki Ne zaman emekli olurum sorusuna cevap bulabilirsiniz.

Askerlik borçlanması sorgulama, veya Yurt dışı borçlanması sorgulama yapmak için öncelikle  bu borçlanmaları hesaplatıp sgk kurumuna ( sosyal güvenlik kurumu) hesaplanan tutarı yatırmanız gerekmektedir.  Hesaplanan tutar yattıktan sonra   ödediğiniz prim gün sayısı   sgk sisteminde gözükür.

Aynı şekilde iki çocuk için doğum borçlanması yapabilirsiniz.hesaplama için sskemekli.com sitesinde hesaplamalar bölümündeki  araçları kullanarak rahatlıkla hesaplama yapmanız mümkün,  Ayrıca yukarıda verdiğimiz likler de emekli aylığı hesaplaması ve sorgulaması da yapmanız mümkün.

Bir diğer konu ise  emekli oldum mu sorusuna cevap bulmak onun içinde yine yukarıda ki işlemlerde emeklilik işlemleri takip bölümünden emekli maaşınızın bağlanıp bağlanmadığı hakkında bilgiye sahip olabilirsiniz.

E devlet Üzerinde SSK Sorgulama:  E devlet sistemine girildiğinde aşağıdaki linkleri tıkladığımızda  ,  sosyal güvenik bölümü yani sgk  üzerinden  4A ( SSK) 4B ( Bağkur)  4C ( Memur)  hizmet dökümü sorgulaması yapabilirsiniz.

SSK Sorgulama sayfasında yukarıdaki ekranda gördümüz üzere  Detaylı Hizmet dökümü sekmesinden primlerinizin yatıp yatmadığını öğrenmeniz mümkün.

 

Bir önceki yazımız olan İş Kazası Bildirimi başlıklı makalemizde İş Kazası Bildirim Formu, iş veren ve İstenen Belgeler hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ SORULARI - 11 SORU
  1. haberler dedi ki:

    bu linkler açarken çok bekletiyor.

  2. Nuran özcan dedi ki:

    5 aralık 2016 tarihinde emeklilik günüm doluyor.Aralık ayına ait 5 günü nasıl ödeyebilirim?Zira aylık prim borcu her ay 30 gün üzerinden görülüyor.

  3. orhan dedi ki:

    nekadar pirimim var

SORU SORUN