26.06.2019 - SSK Emekli

SSK Sicil No Hatası Nedeniyle Eksik Bağlanan Maaşın Düzeltilmesine İlişkin Örnek Dilekçe


 

SSK Sicil No Hatası Nedeniyle Eksik Bağlanan Maaşın Düzeltilmesine İlişkin Örnek Dilekçe

 

 

T.C.

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI

………………………….. Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü

…………………….. Sosyal Güvenlik Merkezi’ne

Konu: SSK Sicil No Hatası Nedeniyle Eksik Bağlanan Maaşın Düzeltilmesi hk.

Kurumunuzda …………………  SSK Sicil no ile sigortalı olarak çalışmakta iken ……………..  tarihinde emekli başvurusunda bulundum Tarafıma …………………  tarihin­den geçerli olmak üzere            tahsis no ile aylık bağlandı. Müdürlüğünüzde …………………….  nolu işyerlerinde işlem gören ……………………….  unvanlı işverenim, si­gortalı olarak çalıştığım              dönemlerdeki 4 aylık dönem bordrolarına SSK sicil numaramı sehven ……………….. olarak yanlış yazmıştır. Bu nedenle bu devreler­ deki hizmetlerim SSK Sigortalı Hizmet Dökümünde görünmemektedir.

Sicil hatası nedeniyle adıma işlenmeyen hizmetlerimin 12-72 EK Genelge doğ­rultusunda doğru sicil numaram olan    SSK sicil numarasına işlenerek maaşımın yeniden hesaplanmasını arz ederim.

Bir önceki yazımız olan Anne ve Babaya Ölüm Aylığı Bağlanması başlıklı makalemizde anne ölen oğlundan maaş alabilirmi, oğlu ölen anneye maaş bağlanması ve ölen evlattan maaş hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ SORULARI - 1 SORU
  1. sebahattin usta dedi ki:

    6981 borclandirilan gün sayisiyla 5750 borclandirilan gün sayisi arasindaki aylik alma farki ne kadar olur bilmek istiyorum aylik henüa almiyorum yurtdisi borclanmasi yapmistim borclanmami yükseltmek istiyorum nasil bir dilekce yazmam gerekiyor acaba ödememi 5750 üzerinden yaptim ne kadar alirim bunu yükseltmek istiyorum sgk nin 6981 gün üzerinden beni borclandirmisti sonra dilekce vererek bunu 5750 güne cekerk ödememi yapmistim simdik tekrar yükseltmek istiyorum önce aradaki aylik farkini sonrada nasil bir dilekce yazabilirim ögrenmek istiyorum bilgilendirirseniy sevinirim tesekkürler

SORU SORUN