20.06.2019 - SSK Emekli

SSK Prim Öğrenme


SSK PRİM ÖĞRENME

Sosyal güvenlik sistemi içinde belki insanların en önemli sorunu  emeklilik hesaplamalarından önce  hizmet dökümlerine ulaşıp  primlerinin yatıp yatmadığını ve primlerin ne kadar yattığını öğrenebilmektir.

Bu doğrultuda SGK ve E-DEVLET  sistemi içerisinde şifreli ve şifresiz olarak ssk prim öğrenme mümkündür.

SSK veya Sgk prim öğrenmek için öncelikle aşağıda linklerini verdiğimiz   ssk’nın resmi web sitesniden öğrenmeniz mümkündür.

Dikkat etmeniz gereken aşağıdada ki resimde gösterilen  si  sol tarafta yer alan menüde  hizmet bilgisi     linkini tıkladığınızda 4- a ssk lılar için 4-b bağ-kur lular için 4-c memurlar için   hizmet dökümü almanız mümkün olacaktır.     Sayfaya girdüğinizde sayfanın en üstünde  ilk işe giriş tarihiniz ve hesabınıza yatan primler gözükecektir.  bu primler belli bir yıla kadar dört aylık bildirge verildiği için dört aylık  gözükür, belli bir yıldan sonra ise aylık ssk prim belgesi verildiği için aylık olarak gözükmektedir.  Eğer prim belgenizde başkasına ait bir ssk primi yatmış ise bunu sosyal güvenlik kurumuna dilekçe yazarak düzeltmeniz mümkündür.

PRİM GÜNLERİ ÖĞRENME

 https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/

Sayfanın en altında ise   toplam prim ve toplam yatan prim tutarı gözükmektedir.  Bu tutarın anlamı   iş veren sizin bürüt maaşınız üzerinden primlerini yatırmak zorundadır.

Primlerinizin dökümün aldıktan sonra emeklilik hesaplaması yapmanız daha iyi olacaktır.   Çünkü emeklilik hesaplaması yapmak için öncelikle ; işe giriş tarihiniz, prim gününün ve sigortalılık süreniz gerekmektedir.

Ayrıca e-devlet  şifresi de alarak prim öğrenme işlemlerinizi yapabilirsiniz. Fakat bu işlemleri şifresiz yapmak istiyorsanız  sgk sitesinden sorgulama yapmanız daha doğru olacaktır, kimlik bilgilerinizi girerek sgk prim öğrenme işlemlerini yapabilirsiniz.

Diğer ssk sorgulamaları ise ;

tescil kaydı, emekli aylık bilgisi,gss sorgulama, hizmet dökümü,sosyal güvenlik destek primi sorgulaması, emeklilik prim sorgulaması, bağkur prim sorgulaması, hizmet dökümü sorgulaması

 

ssk prim öğrenme

ssk prim öğrenme

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/

Aşağıdaki Yazıları İnceleyniniz

[vc_row el_position=”last”] [vc_column el_class=”SSK”] [vc_button title=”SSK Ne Zaman Emekli Olabilirim” href=”http://www.sskemekli.com/ne-zaman-emekli-olabilirim.html” color=”btn-success” size=”wpb_regularsize” icon=”wpb_arrow” target=”_self” el_position=”first”] [vc_button title=”Bağkur Ne Zaman Emekli Olabilirim” href=”http://www.sskemekli.com/bagkur-ne-zaman-emekli-olabilirim.html” color=”btn-warning” size=”wpb_regularsize” icon=”wpb_arrow” target=”_self”] [vc_button title=”Memur Ne Zaman Emekli Olabilirim” href=”http://www.sskemekli.com/memur-ne-zaman-emekli-olabilirim.html” color=”btn-primary” size=”wpb_regularsize” icon=”wpb_arrow” target=”_self”] [vc_button title=”SSK 3600 Güne Göre Emeklilik Hesaplama” href=”http://www.sskemekli.com/ssk-36000-gune-gore-ne-zaman-emekli-olurum.html” color=”btn-info” size=”wpb_regularsize” icon=”wpb_arrow” target=”_self”] [vc_button title=”Tarım SSK Ne Zaman Emekli Olurum” href=”http://www.sskemekli.com/ssk-tarim-ne-zaman-emekli-olurum.html” color=”btn-inverse” size=”wpb_regularsize” icon=”wpb_arrow” target=”_self”] [vc_button title=”SSK Engelli Emeklilik Hesaplama” href=”http://www.sskemekli.com/ssk-ozurlu-emeklilik.html” color=”btn-danger” size=”wpb_regularsize” icon=”wpb_arrow” target=”_self”] [vc_button title=”Nereden Emekli Olabilirim” href=”http://www.sskemekli.com/nereden-hangi-statuden-emekli-olabilirim.html” color=”btn-info” size=”wpb_regularsize” icon=”wpb_arrow” target=”_self” el_position=”last”] [/vc_column] [/vc_row]

Bir önceki yazımız olan İş Kazası Bildirimi başlıklı makalemizde İş Kazası Bildirim Formu, iş veren ve İstenen Belgeler hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ SORULARI - 4 SORU
  1. Hakan akgul dedi ki:

    Ssk prim

  2. Elif dedi ki:

    Babam 2010da haziran ayında vefat etti.590 gün sigortası gözüküyor maaş alabilir miyiz yada para ödeyip üstüne maaşa bağlanabilir miyiz ne kadar odemeliyi?

  3. şennur sekmenoglu dedi ki:

    hastalıktan malulen baş vuru yapmıştım böbregim kaşak kırıstaleşme astım kuga görme bozuklugu soldızımde kapak erımesı boyun fıtıgı hangısını sayaım potasyımmum düşürüyor potasmumum düşünce vücut direndımde düşüyor mıdemde gastırıt dispepsı safra sesemde alındı

SORU SORUN