SSK Hizmet Dökümü

SSK Hizmet Dökümü: Sosyal Sigorta bir ülke halkının bugunünü ve yarınını güvence altına almayı amaçlayan birlik ve kurumlar bütünüdür. Bu bağlamda SSK Hizmetlerimizin ödenip ödenmediğini Prim ve Gün sayısının ne kadar olduğunu öğrenmek dökümlerini almak  her tc vatandaşının bir hakkıdır.

Primlerin  Ne kadar ödendiğini öğrenmek için eskide SSK Hizmet Dökümü Yani (4-a) hizmetlerimizi  şifresiz olarak alma imkanımız vardı. Fakat yeni düzenleme ile artık daha farklı ssk hizmet dökümü alabileceğiz.

SSK Hizmet Dökümü Nasıl Alınır:  SSK Hizmet Dökümü Dökümü Almak İçin daha önce ssk’nın e-sgm sisteminden tc kimlik bilgilerimizi girerek şifresiz olarak döküm ve hizmet sorgulaması yapabiliyorduk , fakat  yakın zaman da bilgi güvenliği açısından tüm bu hizmetler e-devlet ssk hizmet dökümü  sayfasına aktarıldı. Fakat alternatif olarak hizmet dökümü nasıl alabileceğinizi aşağıda anlatmaya çalıştık.

Prim Ödeme Gün Sayısı Nedir:  Prim ödeme gün sayısı malullük,yaşlılık ve ölüm sigortalarına tabi olarak geçen sürelere ait gün sayısını ifade eder. Sigortalıların gün sayıları , aynı zamanda bunların prim ödeme gün sayılarını gösterir. Uygulamada tam çalışan veya prim ödenen aylardaki prim ödeme gün sayısı , ayın 28,29,31 gün olmasına bakılmaksızın 30 gün alınmaktadır.

SSK Hizmet Nasıl Sorgulanır: SSK Hizmet Dökümü Sorgulama Yapmak İçin  Ana Menüden – SorgulamaHizmet Dökümü Menüsünden Tc Kimlik Nosu , SSK Sicil Numaranızı Girerek  Toplam Prim Gününüzü Öğrenebilirsiniz

Sisteme girildiğinde Tc kimlik numaranız  ve ssk sicil numaranızı bilmeniz gerekmektedir.  İstenilen tüm bilgiler girildikten sonra  toplam prim gününüz  karşınıza çıkacaktır. Eğer primlerinizi gün gün olarak almak istiyorsanız  mutlaka e-devlet şifresi ile giriş yapmanız gerekmektedir.

SGK Hizmet Dökümü İçin Kısa Bilgiler:  1996 Yılı ve daha öncesi  3 aylık Bordro sistemi olduğu için aylık değilde 3 Aylık Olarak hizmet bilgilerinizi görebilir ve En altta  toplam priminizi ve  Adınıza yatan prim tutarını görmeniz mümkün, fakat prim tutarları sizin maaş toplamlarınızdır, yani ödenen prim değil.

SSK Primleriniz  Her ayın 23’ne kadar İş veren tarafından E-Bildirge sistemi ile SGK’ya bildirilmek zorundadır.  Yani  Mart ayı çalışmanız  Nisan 23 ne kadar sistemde gözükmesi gerekmektedir.  İş veren ister ödesin ister ödemesin bildirgeyi gönderdiği anda sizin ssk priminiz  yatmış olur.

Bağkur  Hizmet Dökümü Nasıl Alınır:  Bağ-Kur hizmet dökümüde tıpkı SGK Hizmet Dökümünde olduğu gibi E-SGM sistemine girmek için  Google ve diğer arama motorlarından, Bağkur Hizmet, t veya ESGM hizmet kelimeleri ile arama yaptığınızda ilk gelen sorguya tıkladığınızda  aşağıdaki gibi  giriş ekranı gelecektir

Sisteme girildiğinde aşağıda resimde görüldüğü gibi bir ekran gelecektir.  Burada  sağ tarafta  Hizmet bilgisi linkine girdikten sonra  HİZMET BİLGİSİ 4-B yı seçerek  bağkur  Hizmet Bilgilerinizi kontrol edebilirsiniz.

Bağkur hizmet bilgilerini kontrol ettiğimizde  SSK gibi  bir liste gelmeyecektir.  Sadece  Bağkur başlangıç tarihiniz, Bağkur Terk Tarihiniz ve Yıl –Ay-Gün olarak toplu şekilde Prim bilgileriniz gelecektir.

 

Bir önceki yazımız olan Hizmet Dökümü başlıklı makalemizde bağkur hizmet dökümü, emeklilik sorgulama ve Hizmet dökümü sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

tıkla sorunu sor


Emeklilik Hesaplatma , Borç Sorgulama, Diğer Sorularınız  İçin  SGK Uzmanlarımızı Arayabilirsiniz 0888 233 0 233 


ZİYARETÇİ SORULARI - 70 SORU
 1. kenan şen dedi ki:

  ssk hizmet gün sayısı

  1. Hasan kaya dedi ki:

   sayın yetkili 1989 yılından buyana sigortalıyım yaklaşık 5400 günüm var ne zaman emekli olabilirim günüm dolynca prim ödemeyi durdursam nasıl olur

 2. hamza Gürgen dedi ki:

  İyi güzel süper harika

 3. soner dedi ki:

  sigortam yatıyormu

 4. çagdas dede dedi ki:

  Sigorta baslangic tarihim

  1. Arzu dedi ki:

   41 yaşım ben 1995 te ssk baş aldı 17 sene ara verdim şimdi 2 sene ssk var şimdi ben ne zaman emekli olabilirim acaba

  2. Osman baştan dedi ki:

   Kaç gün ödenmiş ssk var ödemeye başlasam kaç yaşında emekli olurum

 5. sinan dedi ki:

  Toplam kaç günüm var

  1. Necati dedi ki:

   Sskm yatiyormu şuan aktifmi nezaman emekli olurum

 6. Tuncay güncan dedi ki:

  Staj yaptım e devletten sigorta başlangıç tarihini yeni yasadan öğrenmek istiyorum staj tarihin 25 .09 .1989

  1. recep dedi ki:

   2002 iki den girişim var şu ana kadar kaç pirimim var acaba öğrenmek istiyorum

 7. Tuncay güncan dedi ki:

  Yeni yasada kaç sene geri geliyorum bence 4 sene olması lazım

  1. Tuncay güncan dedi ki:

   Emeklilik yaşım 55den 51 gelmesi yeni yasaya göre SSK no:18572125

 8. Ömer dedi ki:

  Sgk güvenliği

 9. tuncay acar dedi ki:

  1988 1 ocak işe girişim 1991 askerlik başlangıcım 18 ay 1995 2000 yıllarında yurt dışı çalıştım şu an 3300 günüm var yurt dışı ve askerliği borçlamsam maaşa ne kadar artış sağlar ne zaman emkli olurum saygılar

  1. tuncay acar dedi ki:

   29 ekim 1971 doğumluyum

 10. tuncay acar dedi ki:

  5 yıl gemide çalıştım yabancı şirket Uzakdoğu emeklilik günümü erken olmama faydası varmı

1 2 3 6
SORU SOR 0888 233 0 233