20.08.2019 - SSK Emekli

Ssk Borç Sorgulama


Ssk Borç Sorgulama : Sosyal Güvenlik kurumuna Yani eski adıyla ssk yeni adıyla  sgk’ya  sadece  bir işyeri  olanlar değil  artık tüm vatandaşlarımız  borçlu olabiliyor.  Son yıllarda gündemimize giren özellikle  GSS Yani genel sağlık sigortası sayasinde  artık herkesin ssk’ya borcu  olabilir.  Bu yüzden mutlaka e devlet sisteminden veya  esgm sisteminden ssk borç sorgulama işlemi yapıp borcunuz olup olmadığını öğrenin, yoksa ileride bir süpriz ile karşılaşabilirsiniz.

SSK Sisteminde hangi Borçları Sorgulayabiliriz:  Yukarıda da belirttiğimiz üzere  İster işveren olun ister bağkurlu  veya  çalışan  mutlaka ssk ile bir ilişiğiniz  vardır  , bu bağlamda  aşağıda başlıklar halinde verdiğimiz  sorgulamaların hepsini yapıp ssk’ya borcunuzun olup olmadığını mutlaka öğrenin.

 E-devlet Sistemi Üzerinden SSK Borç Sorgulaması:   Bilindiği gibi  bilgi güvenliği açısından ssk’daki işlem ve sorgulamaların büyük kısmı  e devlet üzerinden yapılmaktadır. Aşağıda e devlet üzerinden borç sorgulama işlemlerini ve hangi linklerden sorgulama yapabileceğinizi kısaca anlatacağız.

Önemli Not:  Eğer E devlet şifreniz yok ise  internet bankacılığı şifresi ile Giriş Yapabilirsiniz.  Şu an 7 banka bu işlemi yapmaktadır. ( Garanti, Albaraka,Finansbank, İng Bank,Teb,İş bankası ve Yapı Kredi Bankası  E-devlet sistemine Giriş Yapabilirsiniz)

ssk borç sorgulama

ssk borç sorgulama

Bağkur Borç Sorgulama:  E devlet sistemi üzerinden bağkur borç sorgulaması  yapabilir  ve hatta primlerinizi e-devlet üzerinden  kredi kartı ile ödeyebilirsiniz. Burda gelen linkten Sorgu Türüne 4 B SİGORTA ÖDEMELERİ ni seçtikten sonra BAĞKUR CARİ DÖNEM veya BAĞKUR GEÇMİŞ DÖNEM seçilerek borç sorgulama ve ödeme İşlemi Yapılabilir   SORGULAMA YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Ayrıca Bağkur Aylık Ödeme Bilgilerini de ssk borç Sorgulama Yapmanız Mümkün 4B Ödeme Dökümü

Gss Borç Sorgulama :  E devlet sistemi üzerinden Genel sağlık sigortası borcunuzun ne kadar  oldığunu öğrenebilri ve tescilinizin olup olmadığını öğrenebilirsiniz. DİĞER ÖDEMELER kısmı seçilerek GSS PRİM veye  GSS YAPILANDIRMA bölümünü seçerek sorgulama yapabilirsiniz.

Ayrıca GSS Genel Sağlık Sigortası Tescil ve Prim Borcu Sorgulama İşlemlerinide e-devlet sisteminden görüntüleyebilirsiniz.

Bağkur Yapılandırma ve Borç Bilgileri Sorgulama:   SSK Borç sorgulama işlemlerinden  bir kaşka işlem daha önce yapılandırdığınız  ve silinmeyen bağkur borcu var ise  bunu e-devlet sistemi üzerinden sorgulama yapmanız  mümkün   burdada sisteme girildiğinde  4B 6111 Yapılandırma Borç Bilgileri  Linkine girilerek sorgulama yapmanız mümkün.

İsteğe Bağlı Borç Sorgulama:  Dışardan isteğe bağlı olarak prim ödeyenler  ödemelerini sorgulamak için  DİĞER ÖDEMELER kısımı seçerek  EK5-EK6 İBS kısmı seçilerek sorgulama ve ödeme yapılabilir  Sorgulama Yapmak İçin Tıklayınız

Ayırıca e devlet sistemi üzerinden isteğe bağlı sigorta ödeme dökümü  sorgulaması yapılabilir  4B İsteğe Bağlı İlk Tescil Kaydı  ( Bağkur) 4C İsteğe Bağlı Ödeme Dökümü ( Memur)

İşveren Prim Sorgulama :  Yanında işçi çalıştıranlar  veya  şirketinde personel çalıştıranlar bilindiği gibi  her ay primleri ödenme zorundadır.  Burda sisteme girildiğinde  4A İŞVEREN ÖDEMELERİ bölümü seçilerek İŞVEREN CARİ DÖNEM veya  GEÇMİŞ DÖNEM SSK sorgulama işlemi yapabilirsiniz  Sorgulama Yapmak İçin Tıklayınız

Bir önceki yazımız olan Çeyiz Parası Nedir Nasıl Alınır Nereye Başvurmak Gerekir? başlıklı makalemizde CEHİZ PARASI BAŞVURU FORMU, MEMUR EVLENME YARDIMI BAĞVURU FORMU ve nikah parası hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ SORULARI - 7 SORU
 1. Lokman barış dedi ki:

  Ne kadar seseka prim var

  1. Yılmaz Koçer dedi ki:

   Ben de şeker var 1991 girişim var ben nezaman emekli olurum 8306 gün var

 2. Yılmaz Koçer dedi ki:

  Ben de şeker var 1991 girişim var ben nezaman emekli olurum

 3. Baki aydin dedi ki:

  Baki Aydın’ın sigorta gününün ogrenilmesi

  1. Baki aydin dedi ki:

   Bende kalp var sigorta gününün öğrenilmesini istiyorum

SORU SORUN