20.06.2019 - SSK Emekli

’sgk tv’ internet üzerinden yayına başlıyor


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, “SGK TV, çalışma hayatı ve sosyal güvenliğe ilişkin konularda doğrudan bilgi edinme gibi önemli bir işlevi yerine getirecek. Vatandaşlarımızın nabzını tutacak, talep ve sorunlarını kuruma iletecek olan önemli bir organizasyon alanı hizmete girecek” dedi.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Yadigar Gökalp İlhan, SGK Başkanlığı’nda düzenlenen ’SGK TV’nin açılış törenine katıldı. Çelik, yaptığı konuşmada, SGK TV’nin teknolojiyi kullanma amaçlarına dönük gayretlerin bir ürünü olarak ortaya çıktığını belirterek, “Reformdan bugüne kadar yapılan tüm değişiklikleri ve sosyal Güvenlik Kurumları’nın hedeflerini, vatandaşlara dönük haklar ve yükümlülüklerinin en yakın yerden elde etme bilgi sahibi olma konusunda çok önemli hizmetler sunacaktır” dedi. Aynı zamanda SGK TV’nin sosyal güvenlik bilincine hakim nesillerin yetişmesi konusunda da çok önemli bir görevi yerine getireceğine işaret eden Çelik, SGK TV’nin açılmasıyla vatandaşlara oturdukları yerde hizmet alma imkanının getirildiğini söyledi.

 

Çelik, “SGK TV, çalışma hayatı ve sosyal güvenliğe ilişkin konularda doğrudan bilgi edinme gibi önemli bir işlevi yerine getirecektir. Vatandaşlarımızın nabzını tutacak, talep ve sorunlarını kuruma iletecek olan önemli bir organizasyon alanı hizmete giriyor” şeklinde konuştu.
SGK Başkanı Gökalp ise, “Vatandaşlarımızın, kurumumuza yönelik sorunlarıyla ilgili en doğru bilgiye hızlı ve kolay bir şekilde erişebilmelerini sağlamak amacıyla dünyanın her yerinden erişimi sağlanabilecek bir kanalı açıyoruz” dedi. SGK’nın vatandaş odaklı olarak çalışmalarına devam ettiğini belirten Gökalp, bu amaçla bütün vatandaşlara sosyal güvenlik bilinciyle sağlıklı bir gelecek sağlanması gerektiğine işaret etti. Gökalp, SGK TV’ye internet üzerinden ulaşılabileceğini bildirdi.
Programda, SGK TV’nin stüdyosu tanıtılarak, TV çalışanları ile canlı bağlantı kuruldu. Kamerayı omuzlayan Bakan Çelik, basın mensuplarını görüntüleyerek “Artık bizim de bir televizyonumuz var” dedi.
(İHA)

Bir önceki yazımız olan SSK Sorgulama başlıklı makalemizde E-Bildirge, Emekli Aylık Bilgisi ve Emekli Aylık Kesinti hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ SORULARI - 2 SORU
  1. Juanita dedi ki:

    8-1-1979 sigortalıyım prim gfcn sayım 3495 gf6rfcnfcyor.s.arabistanda iki yıl e7alışmışlığım var oraya şahıs değil delvet vizesi alarak ve delvet işe7isi olarak gittim sf6zleşmem hala duruyor pasaportum yok bu iki yılı nasıl alabilirim. ayrıca tfcrkiyede e7alışmış olduğum 1987 ve 1989 arasındaki primlerim başka bir şahısda gf6rfcnfcyor ssk daha sonra sgk ya dfczeltilmesi ie7in dileke7e verdiğim halde hie7bir sonuş alamadım bu arkadaş benim prim gfcnlerimden yararlanarak emekli olabilirmi yada bu prim gfcnlerimi ben nasıl alabilirim. şunuda belirtmekte yarar var benim bu iki yıllık primim sgk da normal T.C. KİMLİK NO İLE c7IKMIYOR ana adı baba adı doğum yeri doğum tarihi ile sorgulandığında e7ıkıyor.tşk ederim.

  2. selma turhan dedi ki:

    02.09.1991 ile 13.07.2005 tarihlerinde bağ kur prim borcumu mayıs 2018 tarihinde çıkan 7143 sayılı kanuna göre peşin ödeme yaparsam ne kadar borcum çıkar.

SORU SORUN