21.07.2019 - SSK Emekli

SGK Ödeme ve Rapor Parası Sorgulama


SGK Ödeme ve Rapor Parası Sorgulama

80 bin kişi parasını almayı yine unuttu!

Sgk Ödeme ve Rapor Parası Sorgulama Yapmak için  Aşağıda anlatılmıştır. Yapılan onca uyarı ve SMS bilgilendirmesine rağmen 80 bin kişi parasını yine almadı. SGK yetkilileri ise uyarıyor: 5 yıl içinde hak sahipleri tarafından alınmayan paralar zamanaşımına uğrayacak…  Kaynak: Milliyet

Aşağıdaki Linkten Nasıl Rapor Parasını Sorgulayabilirsiniz Resimli Anlatımı:

https://esgm.sgk.gov.tr/

Aşağıdaki Ekrana Geldiğinde Kimlik bilgilerinizle şifresiz olarak sgk sistemine girebilirsiniz, Daha sonra  ekranın sağ tarafında yer alan  İŞ GÖRMEZLİK ÖDEME   linkine tıklayarak hesabınıza yatan rapor parasını  öğrenebilirsiniz.

SAĞ EKRANDAKİ İŞ GÖRMEZLİK ÖDEME EKRANINA TIKLAYINIZ

Aşağıdaki ekranda Tescil kaydı, emekli aylığı bilgisi, emekli aylığı kesintisi, hizmet bilgisi, iş görmezlik ödeme ve sorgulaması, sağlık provizyon sorgulama ( sağlıktan yararlanabilir miyim) GSS tescil sorgulama, isteğe bağlı sigorta sorgulama yapmanız mümkün

rapor parası sorgulama

rapor parası sorgulama

 

Eğer sonuç sayfasında ,  bir alacağınız var ise PTT şubelerinden bu alacağınızı talep etmeniz gerekmektedir.  Bu işlemleri e-devlet   sitesinden size verilen şifreler ilede yapmanız mümkün   eğer şifresiz girmek istiyorsanız verdiğimiz linkten rapor parası veya istirat parası veya geçici iş görmezlik ödeneği, doğum parası gibi sorgulamalar yapabilirsiniz.

Eğer doğum parası sorgulamak istiyorsanız üste verdiğimiz sgk linkinden yararlanabilirsiniz.

Ayrıca verdiğimiz linklerden diğer ssk sorgulama yapmanız mümkün , hizmet dökümü   gss sorgulama , sağlıktan yararlanabilir miyim sorusuna da cevap bulabilirsiniz.

e-devlet şifreniz var ise    sgk ile işlemlerinizi   turkiye.gow.tr adresinden yapmanız mümkün

Bu hizmetten sadece 4- a ssk’lılar ve 4-b Bağkur’lu olanlar yararlanabilir.     Bağ-kur’a tabi çalışan esnaf ,  şirket sahibi, gibi kişilerde iş görmezlik ödeneği almaları mümkündür.

Bir önceki yazımız olan SSK Sorgulama başlıklı makalemizde E-Bildirge, Emekli Aylık Bilgisi ve Emekli Aylık Kesinti hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ SORULARI

Henüz Soru Sorulmamış. İlk soruyu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

SORU SORUN