23.03.2019 - SSK Emekli

Sgk Bildirge Şifrelerinin E-Devlet Üzerinden Alınması


Sgk Bildirge Şifrelerinin E-Devlet Üzerinden Alınması : Bilindiği Üzre  Sgk İşyeri tescili için daha önce  internet üzereinden başvuru sistemi başlamıştı.  Son zamanda uygulamaya giren  işyeri tescil edildikten sonra  e bildirge şifrelerinin internet üzereinden yani e-devlet aracılığı ile  alınmaya başlamıştır.

Bunun için ilk önce  işyerinizi  https://uyg.sgk.gov.tr/stw/welcome.do  adresinden  girerek tescil işlemini tamamlamanız gerekmektedir.  İşyeri tescil işlemi  yapıldıktan sonra   kimin Tc Kimlik numarası ile giriş yaptı iseniz  o kişini e devlet sistemine bilgiler gözükür

E-devlet sgk şifresi almak için  E-sgk şifre  Linke girip   e devlet şifreniz ile sisteme girmeniz gerekmektedir.  Tc kimlik numarası ile giriş yaptığınız kişinizi e devlet şifresi  yok ise banka şifreleri ile e devlet sismine girmesi mümkün   bu linkden  nasıl giriş yapılacağını öğrenebilirsiniz.

https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/Banka-Giris   Buradan şu anda  Listede gözüken bankaların size vermis olduğu internet şifreleri ile giriş yapabilirsiniz.

Şifreniz İle giriş yaptığınızda aşağıdaki gibi adınıza kayıtlı sgk şifresi bilgileri çıkmaktadır.

Sgk Bildirge Şifrelerinin E-Devlet Üzerinden Alınması

Sgk Bildirge Şifrelerinin E-Devlet Üzerinden Alınması

Şirketler İçin E devlet sisteminden E bildirge Şifresi alınması:  Şirketlerde şahızlarda olduğu gibi  öncelikle  işyeri tescil ettirmeniz gerekmektedir.  Bu işlem için ya  Şirket ortağının e devlet şifresi vet c kimlik numarasını kullanabilirsiniz.  Yada Yetki veya vekalat vermis olduğunuz  SMMM kendi Tc si ile şifre e devlet şifresi alması mümkün  .

Şahıs Firmaları için İse ; Firma sahibinin  kimlik bilgileri ile giriş yapmanız  gerekmektedir.

Bu İşlemler Bittikten Sonra  Gerekli evraklar

Yukardaki işlemleri  internet üzerinden başvuru yaptıktan sonra   İşyeri tescil başvuru formunu sistem üzerinden yazdırıp imzalayın,   Fakat  E bildirge şifre  başvuru formunu  tekrar elden doldurmanız gerekmektedir.

Aşağıdaki Linkted Ulaşabilirsiniz

sgk-isyeri-sifre-talep-formu

Önemli Not:  Bu süreç de e devlet’den giriş yaptığınız da otomatik olarak size şifre  vermiyor.  İşyeri tescil internet üzerinden  e bildirge talep formunu manuel olarak doldurdurup    kuruma verdikten sonra  şifreyi size kağıt ortamında değilde  e devlet sistemine aktarıyor.   Kurum evraklarınızı  altıktan sonra  aktivasyon yapılıyor ve  şifreniz  aşağıdaki gibi e devlet ekranınıza düşüyor.  E devlet Sgk Bldirge Şifre Alma ( Link)

Sgk Bildirge Şifrelerinin E-Devlet Üzerinden Alınması

Sgk Bildirge Şifrelerinin E-Devlet Üzerinden Alınması

Şahıs Firmaları ( Gerçek Kişiler İçin)   Vergi Levhası -Kimlik Fotokopisi-İmza Beyannamesi  ve İşyeri Tescil Başvuru Formu ve E bildirge  başvuru formu   vekaleten iş yapılıyor ise vekalatname

Şirketleri ( Tüzel Kişiler İçin)  Vergi Levhası-İmza Sirkileri-Ticaret Sicil Gazetesi-Başvuru Yapanın Kimlik Fotokopisi-İşyeri Tescil Başvuru Formu ve e bildirge   başvuru formu   vekaleten iş yapılıyor ise vekalatname

E devlet Sgk Bldirge Şifre Alma ( Link)

İşyeri Tescil Başvuru ( Link)

Bir önceki yazımız olan Emeklilik’te Son Yedi Yıl Kuralı başlıklı makalemizde Borçlanma son 7 yıl, Emeklilik ve son 7 yıl hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ SORULARI

Henüz Soru Sorulmamış. İlk soruyu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

SORU SORUN