Ödenecek Prim Tutarı Hesaplama

Ödenecek Prim Tutarı Hesaplama

Ödenecek Prim Tutarı Hesaplama :  2018  Yılı Ödenecek Sgk, Bağkur ve İsteğe Bağlı Prim Oranları aşağıdaki hesaplama programından Otomatik olarak hesaplayabilirsiniz.

Sgk Ödenecek Prim Hesaplamalası :  Sgk Primleri İşveren tarafından ödenir. Aldığınız Bürüt ücret üzereninde bu primlerin hesaplaması yapılır. Örneğin2.029,50 Tl Asgari Ücret alıyor iseniz  işveren sizin adınıza  ; Teşviklerden yararlanmıyor ise %37  5510 Sayılı Teşviklerden yararlanıyor ise %32  5510 +  6111 İçin %17  Sgk Primi ödemek zorundadır.

Bağkur  Ödenecek Prim Hesaplamalası :  Bağkur primlerinizi  İşverenler, yönetim kurulu üyeleri , esnaf, tarım ile uğraşanlar ödemektedir. Ödemeyi  En az asgari ücret ve tavan ücret arasında yapabilirsiniz.  Oranı İse Eğer borcunuz yok ise teşvikten yararlanırsınız % 29,5  Borcunuz var ise %34,50

Ödenecek Sigorta Primi Hesaplaması

Sgk, Bağkur, İsteğe Bağlı ve Diğer Ödenmesi gereken primlerin Hesaplanması

 

İsteğe   Ödenecek Prim Hesaplamalası :  İsteğe  bağlı prim  ödemesi yaparsanız bağkur şartlarından emekli olursunuz  fakat prim oranın bağkurudan farklıdır %32 Ödersiniz.

Yukarıdaki Prim Ödemesi Hesaplama  Formdaki ücret kısmı ödemek istediğiniz ücrettir  2018  Yılı İçin  Taban 2.029,50  Tavan Ücret ise 13.331,40  Tl Arasında bir tutar seçip ödenen maaş prim maliyeti hesaplaması  yapabirsiniz,

Sgk Primlerini işveren ödemektedir ve bu tutar  aldığınız bürüt ücretten yani maaşınızdan  hesaplanmaktadır. Fakat  Bağkur ve İsteğe bağlı prim ödemesi yaparken kendinize bir ücret belirleyip o tutar üzerinden prim ödemeniz gereklidir.  Eğer bu ücreti belirlemezseniz  Asgari Ücret üzerinden borçlandırılırsınız  ve Asgari ücretin altında da bir ücret  belirlenememktedir.

Sgk Pratik Bilgiler

Borçlanma Hesaplama

Emeklilik Hesaplama