20.04.2019 - SSK Emekli

Kimlik Araştırma Belgesi


KİMLİK ARAŞTIRMA BELGESİNİN KULLANIMINA İLİŞKİN AÇIKLAMALAR: Bu form Kamu Görevlileri Emeklilik Daire Başkanlığı ödeme yapılacak olanların kimliklerini tespitinde kullanılır.

 

Anasının-Babasının

Ölü olan ana, baba için bu bölümlerde ölü oldukları yazı ile belirtilecektir.

 

Soyadı, Adı

Bu bölümler doldurulurken, varsa değiştirilmiş soyadları ve adlar da yazılır.

 

Doğum Tarihi

Doğum tarihleri yazılırken, tashihler varsa yazılır. Nüfus cüzdanında ay ve günü olanların ay ve günleri de belirtilir.

 

Emekli, Dul ve Yetim Aylığı Alıyorsa Kurumu

Bu sütuna; aile fertleri emekli, dul veya yetim aylığı alıyorsa, aldıkları kurumun adı ve işlem gördüğü dosya numarası yazılır. (Almıyor ise yazı ile almıyorum yazılacak)

 

Öğrenim Durumu

Evli olmayan çocuklardan, öğrenci olanların devam ettikleri okulun derecesi yazılır, erkek öğrencilerden 18-25 yaş arasında olanların öğrenim belgesi eklenecektir.

 

Çalışıyorsa Kurumu

(Çalışıyor ise hangi sosyal güvenlik kurumuna (SSK, Emekli Sandığı, Bağkur v.b.) tabi çalıştığını ve işyerinin isminin yazılması)

 

Sorumluluk

Bu beyanname gerçeğe uygun olarak doldurulacak ve sorulara doğru cevap verilecektir.

Aksi sabit olursa haksız olarak alınan aylık ve diğer ödemeler masrafları ile birlikte ilgililerden tahsil edilecek ve haklarında 5434 Sayılı Kanunun 128. Maddesi gereğince işlem yapılacaktır.

 

NOT : Bütün sütunlara yazı ile cevap verilmesi gerekmektedir. (Alanların çizgi ile geçilmemesi ya da boş bırakılmaması gerekmektedir.)

Kimlik Araştırma Belgesi

Bir önceki yazımız olan Anne ve Babaya Ölüm Aylığı Bağlanması başlıklı makalemizde anne ölen oğlundan maaş alabilirmi, oğlu ölen anneye maaş bağlanması ve ölen evlattan maaş hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ SORULARI

Henüz Soru Sorulmamış. İlk soruyu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

SORU SORUN