26.06.2019 - SSK Emekli

Hizmet Dökümünde Gözükmeyen Primler


Hizmet Dökümünde Gözükmeyen Primler: Bilindiği üzere hizmet dökümleri artık e devlet üzerinden alınmaktadır, fakat  bazen çalıştığımız  primler  bu sistemde gözükmemektedir.  E devlet sisteminden baktığımızda  primlerimizin hangi firma tarafından ödendiğini  ve ne kadar ödendiğinini görme imkanımız  var,

Vatandaşların 2004 öncesindeki sigortalı hizmetleri ile ilgili kayıtlarında ciddi sıkıntılar bulunuyor. Zira bu tarih öncesinde sigortalılık bildirim sistemi hem farklıydı, hem de manuel ortamda tutuluyordu.

Sigortalılık hizmet kayıtlarındaki sorunlar çeşitli çeşitli.:  İlk sorun sigortalıların çalışmasına rağmen bu hizmetlerinin gün dökümlerinde hiç gözükmemesi.

İkinci en yaygın sorun, sigortalıların gün dökümlerinden başka kişilerin isimlerinin görünmesi.

Üçüncü en yaygın durum ise işe girişi olan sigortalının hizmetlerinin görünmemesi yada eksik görünmesi.

Bu durumlar ayni kişiye iki sicil numarası verilmesi ya da bir sicil numarasının iki kişiye verilmesi sonucu oluşmuş olabiliyor. Yahut da dört aylık dönem bordroları SGK tarafından işlenmemiş olabiliyor.

Bu durmlarda Elinizde olan belgeleride dilekçeye ekleyerek ( maaş bordrosu, kimlik fotokopisi, )  Aşağıdaki Dilekçeyi  doldurarak bağlı olduğunuz  sosyal güvenlik kurumuna posta yolu ile yada  şahsen başvruda bulunmanız gerekmektedir.


 

T.C.

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI

Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü/   Sosyal Güvenlik Merkezi’ne

KONU: Hizmet Cetvellerinde Görünmeyen Çalışmaların Tespiti

Kurumunuzda …..  sigorta sicil numarası ve . TC Kimlik Numarası ile işlem görmekteyim. Müdürlüğünüzde …………………….  sicil noda işlem gören ……………………………………………. unvanlı işverenim, sigortalı olarak çalıştığım …….. dönemlerinde adıma 4 aylık dönem bordrosu vermiş ama sicil numaramı hatalı yazmıştır.

Sicil hatası nedeniyle adıma işlenmeyen hizmetlerimin, 12-72 EK Genelge doğrultusunda doğru sicil numaram olan ……… SSK sicil numarasına işlenerek gerekli düzeltmelerin yapılmasını,

Arz ederim.

Sigortalının, Adı-Soyadı-İmzası

ADRES:

EK:

(Varsa) Bu konuya İlişkin Tüm Belgeler

Hizmet Cetvellerinde Görünmeyen Çalışmaların Tespiti Talebine İlişkin Örnek Dilekçe

Hizmet Cetvellerinde Görünmeyen Çalışmaların Tespiti Talebine İlişkin Örnek Dilekçe

Bir önceki yazımız olan Anne ve Babaya Ölüm Aylığı Bağlanması başlıklı makalemizde anne ölen oğlundan maaş alabilirmi, oğlu ölen anneye maaş bağlanması ve ölen evlattan maaş hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ SORULARI - 11 SORU
 1. Osman dedi ki:

  2002 ‘deki sigorta pirimim gözükmüyor

 2. Mustafa dedi ki:

  slmlar saygilar benim ssk yatiyor ama sikinti var pirim e islenmiyor sskda sorunmu var yoksa yasada deysiklikmi var 2 aydir bakiyom ayni pirim 2226

 3. şehnaz lekesizer dedi ki:

  merhaba
  1989/ 3 üncü dönemınde eylül prim ödeme günü mevcut 01,10,1987 ilk ise giriş tarıhım staj
  05.11.1972 dogumluyum nezaman emekli olabılırım

SORU SORUN