24.08.2019 - SSK Emekli

Hatalı Verilen İşe Giriş Bildirge Kodu Değişikliği Talebine İlişkin Dilekçe Örneği


Hatalı Verilen İşe Giriş Bildirge Kodu Değişikliği Talebine İlişkin Dilekçe Örneği

 

 

 

 

T.C.

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI

…………… Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü

…………….. Sosyal Güvenlik Merkezi’ne

KONU: Hatalı Verilen İşe Giriş Bildirge Kodu Değişikliği Talebi …./………………… /201… Kuruntumuzda …………………….  sicil sayılı işyeri dosyasında işlem görmekteyiz.

Kurumunuzdan……………………… tahsis no ile aylık almakta olan……………. TC Kimlik Numaralı sigortalımızın işe giriş bildirgesi 8-Sosyal Güvenlik Destek primi biçimin­de verilmesi gerekirken sehven O-Tüm sigorta kolları (zorunlu) sigortalı olarak ve­rilmiştir. Bildirim hatası nedeniyle sigortalının yaşlılık aylığı durdurulmuştur. Oysa sigortalımız hakkında sosyal güvenlik destek primi hükümlerinin uygulanmasını ta­lep etmektedir

Sigortalı adına verdiğimiz işe giriş bildirgesindeki 01-Tüm sigorta kolları (zorun­lu) kodunun 8- SGDP olarak düzeltilmesini arz ederiz.

İşverenin Unvanı

EKLER:

Sigortalı İşe Giriş Bildirge Sureti-Sigortalı Tercih Bildirim Formu

Bir önceki yazımız olan Anne ve Babaya Ölüm Aylığı Bağlanması başlıklı makalemizde anne ölen oğlundan maaş alabilirmi, oğlu ölen anneye maaş bağlanması ve ölen evlattan maaş hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ SORULARI - 7 SORU
  1. elvan gökoğlan dedi ki:

    Hatalı verilen bildirge kodu değişkliğinde ceza uygulanırmı örneğin emekliyi tüm sigorta kollarından giriş yapılmış

  2. Mehmet şahin dedi ki:

    Merhaba
    Ben yeni çıkan yasadan yararlanarak bağkur ihya yapılanması yaptırdım ve bana son ödeme 31 08 2018 de ödemek kaydıyla ödeme çıkarttılar ve bunu internet den ödeyebileceğimi söylediler bende internetten öderken hata yaptım bağkur prim ödeme ek 17/19 ile ödemem gerekirken sgk borç ödeme toptan ihya ödemesi olarak aynı sgk il müdürlüğüne ödeme yaptım bunu düzeltmek gerekirmi düzelteceksek nasıl düzeltiriz yurt dışında olduğum için nasıl yapmam gerekir lütfen bana acil bir cevap verirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar

SORU SORUN