22.10.2018 - SSK Emekli

Hastane Hizmetlerinden Yararlanabilmek İçin Sağlık Aktivasyonu Şartmı?


Hastane Hizmetlerinden Yararlanabilmek İçin Sağlık Aktivasyonu Şartmı?

Aktivasyon nedir : Yeni işe başlayıp 30 gün primi ödenen sigortalının veya tekrar işe giren bir kişinin 100 günlük süre boşluk verdikten sonra tekrar işe başlaması halinde hastane ve eczane ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için sağlık aktivasyonu yapması gerekir normal şartlarda aktivasyon kurum tarafından ekrana 30 günlük hizmet süresi düşer düşmez aktif hale gelir ancak aksaklıklar mevcut olup sosyal güvenlik kurumu aşağıda açıklayacamız şekilde  sağlık aktivasyon hizmetini internet ortamında da vermektedir.

Aktivasyon İşlemini Online Yapabilir miyim? : Hangi SGK Şubesine bağlıysanız o ilçedeki SGM ( Sosyal Güvenlik Merkezi ) nin web sayfası üzerinden online aktivasyon formunu doldurarak yapabilirsiniz. Fakat bu uygulama tüm SGK Şubeleri için geçerli değildir.

Aktivasyon İşlemi İçin Nereye Başvurmalıyım? : Bu işlem için bağlı bulunduğunuz Sosyal Güvenlik Merkezine başvurmanız gerekmektedir. Sağlık Aktivasyon Servisi bölümünden başvuru yaparak aktivasyonunuzu aktif hale getirebilirsiniz.

Aşağıda yazmış olduğumuz bölge müdürlükleri pilot olarak uygulamaya geçmiştir.

İstanbul Kadıköy Sosyal Güvenlik Merkezine bağlı iseniz Tıklayınız

İstanbul Pendik Sosyal Güvenlik Merkezine bağlı iseniz Tıklayınız

İstanbul’da bulunan diğer SSK Şubeleri için Tıklayınız

Bir önceki yazımız olan SGK İşyeri Bildirilmesi başlıklı makalemizde iş veren, İş Yeri Bildirim Formu ve İstenen Belgeler hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ SORULARI

Henüz Soru Sorulmamış. İlk soruyu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

SORU SORUN