22.10.2018 - SSK Emekli

Evde Çocuk Bakımı Yeni Kayıt


Evde Çocuk Bakımı Yeni Kayıt

Evde Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Operasyonu” kapsamında 25 Haziran 2015 ve 5 Temmuz 2015 tarihleri arasında ön kayıtlar açılmış olup, ön kayıtları takiben 6 Temmuz 2015 tarihinden itibaren kesin kayıtlar başlamıştır.

Ancak, bu kayıt sürecinde proje hedefi olan toplam 5.000 anneye ulaşılamamıştır. Bu nedenle, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve Sözleşme Makamı olan Bakanlığımız Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı ile yürütülen müzakereler neticesinde, kayıt sayısını artırmaya yönelik bir eylem planının hayata geçirilmesi kararlaştırılmıştır.

Eylem Planı Sonrası Ön ve Kesin Kayıt Süreci Takvimi *Ön Kayıtların Alınması: Ön kayıtlar 12/11/2015 itibariyle geçici süreliğine kapatılmış olup, teknik testlerin ardından 16/11/2015 Pazartesi itibariyle yeniden açılacaktır

*Daha Önce Kesin Kayda Çağrılıp Eylem Planında Belirtilen Hususlar Nedeniyle Kayda Gelmeyenlerin Kesin Kayıtlarının Alınması: 18 Kasım 2015 – 1 Aralık 2015 arası yapılacaktır. Bu durumda olup, belirtilen tarihler arasında kesin kayda gelmeyenlerin kayıtları daha sonra kabul edilmeyecektir.

*Halen Yedek Listede Bekleyen ya da İlk Kez Ön Kaydı Alınarak Yedek Listeye Gireceklerin Kesin Kayıtlarının Alınması: 1 Aralık 2015 sonrası kendilerine randevu verilerek gerçekleştirilecektir

 

İlgili Tebliğ

 

Evde Çocuk Bakım Başvuru Linki

https://uyg.sgk.gov.tr/EvdeBakimBasvuru/index.jsf

 

Bir önceki yazımız olan SSK Sorgulama başlıklı makalemizde E-Bildirge, Emekli Aylık Bilgisi ve Emekli Aylık Kesinti hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ SORULARI

Henüz Soru Sorulmamış. İlk soruyu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

SORU SORUN