19.07.2019 - SSK Emekli

Erken Emeklilik 2013’te son durum ne?


Erken Emeklilik 2013 sorunu gündem den düşmek bilmiyor. 5 Milyon mağdurun olduğu Emeklilikte yaşa takılanlar sorunlarını gündeme taşımaktan çekinmezken Devlet Erken Emeklilik 2013 hakkın da çözüm yoluna gitmekten kaçınıyor. Bakanlar’dan net bir açıklama gelmedi Emeklilikte Yaşa Takılanlar mağdur olmaya devam ediyor. Erken Emeklilik 2013 son durum ne? İşte Yaşa Takılanların sorunları..

2013 erken emeklilik ne zaman sorularına bakan Faruk Çelik’ten açıklama geldi.

Ortalama 5 milyon kişiyi ilgilendiren bu konu için son zamnalarda karışık yorumlar bulunmaktaydı. Ve hala karışıklık devam etmektedir.

Erken emeklilik için bakanın açıklaması ise farklı olmamıştır. Zor bir konu olduğunu belirten bakan müjde vermemiz şu an için mümkün değil dedi.

Sebep olarak ise yine bütçe ortaya atılmaktadır.

Şu an 10 milyon emeklisi olan ülkemize 5 milyon daha katmamız mümkün değil bakan geniş açıklama yapmaya ise devam etti.

Erkek emeklilik ne zaman diyenler için bu açıklama ise yine ümit kırıcı oldu.

Halan umutlu bir Erkek emeklilik haberi bekleyen kişiler içinse bu zamanın oldukça uzun olacağı görülmektedir.

Bir önceki yazımız olan SSK Sorgulama başlıklı makalemizde E-Bildirge, Emekli Aylık Bilgisi ve Emekli Aylık Kesinti hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ SORULARI - 1 SORU
  1. cafer karadere dedi ki:

    Öyle bir kanun ki gargalarda güler,neden ? kademeli emeklilik deyip hak sahiplerini mağdur ediyorlar.4759* Sayılı kanun kademe getirmiş Örneğin yıl ve prim şartınI 2004 de tamamlamış üçüncü şart ise 54 yaşında emekli olur denildiği halde Kurum 54 yaşını 2012 de tamamladığı için 58 yaşında emekli olucaksın diyor.Mevcut 4759 Sayılı kanun zaten hangi şartları tamamlarsan bu yaşda emekli olunacağını kayıtlamış,Ama kurum ayrıca kademe uygulamakta.Örnek (2)mesela kanuna göre sigortalı 56 yaşını 2017 tamamladığında 56 yaşında emekli yapmakda,Oysa kanun 2011 den sonra üç şartı tamamlayan 58 yaşında emekli olur hükmü yer almakta, yani kurum kanuna aykırı davranıyor yetkililer bakıyor AYIPTIR BEEE HAK İHLAL EDİLİYOR…..

SORU SORUN