Emekli Aylığı Sorgulama

Emekli Aylığı Sorgulama,  Emekli aylığı sorgulama Sosyal güvenlik sizteminde en önemli konularından biride  emeklilik tarihi dolduktan sonra  emekli maaşımızın ne kadar olduğu ve  emekli maaşımızın ne zaman bağlanacağını öğrenmektir.

Emekli maaşlarının bağlanması  zaman açısından kişiden kişiye farklılıklar göstermektedir.  Bu farklılığın  en önemli nedeni  kişilerin hizmetlerinin dağılımı  ve farlı statülerde prim ödemesinden ve özellikle engelli ( özürlü emekli) emekli aylığı alanların  rapor oranlarının incelenmesinden kaynaklanmaktadır..

Bazen kişiler Bir ay içerisinde  maaş bağlandığı gibi  bazılarına Üç ay Hatta Beş ay bu işlemler sürmektedir.

SSK EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA
Emekli Maaşının Bağlanıp Bağlanmadığını Nasıl Öğrenebilirsiniz.

Sgk emekli Maaşı, Bağkur  ve Emekli sandığı emekli maşının bağlandığını öğrenmek artık Esgm den şifresiz olarak  internet sitesinden rahatlıkla öğrenmeniz mümkün

Öncelikle  “E-SGM Hizmet Sorgulama Ekranı – SGK” https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/  Sitesine Giriş Yapıyoruz.  Kimlik bilgilerimizi girdikten sonra  Aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

emekliayligi

 

 

 

 

 

 

Burada emekli maaşınız nekdar, hangi bankaya yatmış  ve emeklilik başvurunuzu sonuçlanıp sonuçlanmadığınızı öğrenebilirsiniz.

Genel Ekranda

4A EMEKLİ AYLIĞI  ( SSK)

4B EMEKLİ AYLIĞI (BAĞKUR)

4C EMEKLİ AYLIĞI ( MEMUR , EMEKLİ SANDIĞI)

İlgili yerlere girildiğinde  emekli aylık bilginiz çıkacaktır,  burdan emekli aylık kesintileri, emekli aylığınızın hangi bankaya yattığı  ve emekli aylığınızın  ne kadar olduğunu görebilirsiniz.

 

EMEKLİ AYLIĞI HESAPLA

SSK EMEKLİ AYLIĞI HESAPLAMA

SSK emekli  aylığınızı hesaplanabilmesi için en az ssk dan 3600 gününüzün olması gerekir  , eğer prim günleriniz  3.600 günden az ise  sgk sistemi emekli aylığınızı hesaplamaz,  Emekli aylığı hesaplaması manuel olarak yani elle yapmaya kaltığınız da kolay bir işlem değildir.  Fakat sgk nın sisteminde  bugun emekli olursanız  ne kadar maaş alabilirim bilgisine sahip olacağınız bir sistem mevcut.

 

Emekli aylığı sorgulama sistemine girmek için  ssk sicil no su gerekmektedir.  eğer ssk sicil nosunu bilmiyor iseniz  sgk hizmet dökümü aldığınız yerden yani esgm hizmet sayfasında  girip öğrenebilirisniz.  Bağkur emekli aylığı sorgulama ve memurlar için emekli aylığı sorgulama sayfası  farklıdır.

Öncelikle aşağıdaki linke Giriyoruz.

http://uyg.sgk.gov.tr/AylikHesap/( Emekli Aylığı Sorgulama)

emeklihesap
Bilgilerimizi Girdikten sonra  aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

 

emekli aylığı sorgulama

emekli aylığı sorgulama

 

 

 

 

 

 

Bu ekrandan Hesapla linkini tıklayıp  şu an emekli olursanız  ne kadar maaş alırım sorusunun cevabının bulabilirsiniz.

hesaplamason

 

 

 

 

 

 

 

Not: Eğer SSK dan 3.600 gün priminiz yok ise emekli maaşı hesaplanamaz.

 

Bir önceki yazımız olan İş Kazası Bildirimi başlıklı makalemizde İş Kazası Bildirim Formu, iş veren ve İstenen Belgeler hakkında bilgiler verilmektedir.

tıkla sorunu sor
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ SORULARI - 2 SORU
  1. Zeynep dedi ki:

    Ssk dan önce yapilan doğum borçlanması ne zaman çıkacak?

    1. admin dedi ki:

      kanun çıkmasını bekliyoruz

SORU SOR