E-Devlet SSK Sorgulama

E-Devlet SSK Sorgulama

SSK’lı olarak çalışan veya  Bir işyeri olan  kişiler Prim ödeme gün sayılarını bilgi güvenliği  nedeniyle  artık  E-Devlet SSK Sorgulama  yoluyla  öğrenebileceklerdir. e devlet ssk sorgulama  işlemi  içn sayfanın en altındaki linke tıklayıp gerekli işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Sigortalının  bir ay içerisinde ödemiş olduğu veya  işveren tarafından e bildirge ile gönderilip  ödenen ssk primlerinizi  e-devlet sisteminden nasıl sorgulama yapacağınızı aşağıda detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştır.

Sisteme Girebilmeniz için öncelikle e-devlet şifreniz olması gerekmektedir.  Eğer şifreniz yok ise en yakın ptt şubelerinden   şifre almanız  gerekmektedir.

4-A SSK Çalışan E Devlet SSK Sorgulama

Hizmet akti ile bir işverene bağlı olarak çalışan işçiler e devlet den sorgulama yapabilirler.  Bur da Toplam prim gününüzü  , Hangi ay ne kadar prim yatmış  ve ne kadar tutarda yatmış  görebilirsiniz.

Sisteme Girdiğinizde aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Bur da  E-Hizmetler Linkini tıklıyoruz  ve  oradan  S–  Yani Sosyal Güvenlik Linkini tıklamanız gerek  en son olarak da 4A Hizmet Dökümü  Linkini tıklamanız  yeterli

e-devlet ssk sorgulama

e-devlet ssk sorgulama

Sorgulamak İçin Tıklayınız 

 

4-B Bağkur  Çalışan E Devlet  Sorgulama

İşveren veya  bir şirkette limited şirketlerinde müdür  anonim şirketlerde Yönetim kurulu  başkanı  olan işverenler esnaf ve sanatkarlar, tarım ile uğraşan ve   Bağ-kur prim ödemek zorunda olanlar  e devlet sisteminden bağkur primlerinizi sorgulayabilirsiniz.

2008 Yılında sonra çıkan yasaya göre isteğe bağlı primler de  bağ-kur kapsamında sayıldı. Bu bağlamda eğer isteğe bağlı prim ödüyor iseniz  4-B Bağkur şartlarına tabisiniz dir  . İsteğe bağlı sigortanız var ise  e devlet bağkur 4-b  sorgulama yı kullanınız

Sisteme Girildiğinde E-Hizmetler-  S  Harfi  ve 4b-hizmet-bilgisi  Linkine tıklayarak Bağkur Prim Ödeme gün sayısını sorgulamanız mümkün

e-devlet ssk sorgulama 4-b

e-devlet ssk sorgulama 4-b

E devlet sistemine geçen yeni  sorgulamalar ise  GSS Borç Sorgulama, Yapılandırma Sorgulama,  Bağkur prim ve ödeme bilgilerini  geçmişe ait  ödenen ssk primlerinizi  , güncel olarak ödenen hizmet bilgilerinizi turkiye.gov.tr  sitesinden şifre ilen girip öğrenmeniz mümkün

Sorgulamak İçin Tıklayınız 

 

E-Devlet SSK Sorgulama

Bir önceki yazımız olan İş Kazası Bildirimi başlıklı makalemizde İş Kazası Bildirim Formu, iş veren ve İstenen Belgeler hakkında bilgiler verilmektedir.


tıkla sorunu sor


Emeklilik Hesaplatma , Borç Sorgulama, Diğer Sorularınız  İçin  SGK Uzmanlarımızı Arayabilirsiniz 0888 233 0 233 


ZİYARETÇİ SORULARI - 18 SORU
  1. Hasan kır dedi ki:

    Sigorta yokmu

  2. aziz turkan dedi ki:

    Merak ettim

  3. aziz turkan dedi ki:

    Sgortam tam yatiyormu ona bkmk istyorum

1 2 3 6
SORU SOR 0888 233 0 233