20.07.2019 - SSK Emekli

E-Devlet SSK Sorgulama


E-Devlet SSK Sorgulama

SSK’lı olarak çalışan veya  Bir işyeri olan  kişiler Prim ödeme gün sayılarını bilgi güvenliği  nedeniyle  artık  E-Devlet SSK Sorgulama  yoluyla  öğrenebileceklerdir. e devlet ssk sorgulama  işlemi  içn sayfanın en altındaki linke tıklayıp gerekli işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Sigortalının  bir ay içerisinde ödemiş olduğu veya  işveren tarafından e bildirge ile gönderilip  ödenen ssk primlerinizi  e-devlet sisteminden nasıl sorgulama yapacağınızı aşağıda detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştır.

Sisteme Girebilmeniz için öncelikle e-devlet şifreniz olması gerekmektedir.  Eğer şifreniz yok ise en yakın ptt şubelerinden   şifre almanız  gerekmektedir.

4-A SSK Çalışan E Devlet SSK Sorgulama

Hizmet akti ile bir işverene bağlı olarak çalışan işçiler e devlet den sorgulama yapabilirler.  Bur da Toplam prim gününüzü  , Hangi ay ne kadar prim yatmış  ve ne kadar tutarda yatmış  görebilirsiniz.

Sisteme Girdiğinizde aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Bur da  E-Hizmetler Linkini tıklıyoruz  ve  oradan  S–  Yani Sosyal Güvenlik Linkini tıklamanız gerek  en son olarak da 4A Hizmet Dökümü  Linkini tıklamanız  yeterli

e-devlet ssk sorgulama

e-devlet ssk sorgulama

Sorgulamak İçin Tıklayınız 

 

4-B Bağkur  Çalışan E Devlet  Sorgulama

İşveren veya  bir şirkette limited şirketlerinde müdür  anonim şirketlerde Yönetim kurulu  başkanı  olan işverenler esnaf ve sanatkarlar, tarım ile uğraşan ve   Bağ-kur prim ödemek zorunda olanlar  e devlet sisteminden bağkur primlerinizi sorgulayabilirsiniz.

2008 Yılında sonra çıkan yasaya göre isteğe bağlı primler de  bağ-kur kapsamında sayıldı. Bu bağlamda eğer isteğe bağlı prim ödüyor iseniz  4-B Bağkur şartlarına tabisiniz dir  . İsteğe bağlı sigortanız var ise  e devlet bağkur 4-b  sorgulama yı kullanınız

Sisteme Girildiğinde E-Hizmetler-  S  Harfi  ve 4b-hizmet-bilgisi  Linkine tıklayarak Bağkur Prim Ödeme gün sayısını sorgulamanız mümkün

e-devlet ssk sorgulama 4-b

e-devlet ssk sorgulama 4-b

E devlet sistemine geçen yeni  sorgulamalar ise  GSS Borç Sorgulama, Yapılandırma Sorgulama,  Bağkur prim ve ödeme bilgilerini  geçmişe ait  ödenen ssk primlerinizi  , güncel olarak ödenen hizmet bilgilerinizi turkiye.gov.tr  sitesinden şifre ilen girip öğrenmeniz mümkün

Sorgulamak İçin Tıklayınız 

 

E-Devlet SSK Sorgulama

Bir önceki yazımız olan İş Kazası Bildirimi başlıklı makalemizde İş Kazası Bildirim Formu, iş veren ve İstenen Belgeler hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ SORULARI - 21 SORU
  1. Hasan kır dedi ki:

    Sigorta yokmu

  2. aziz turkan dedi ki:

    Merak ettim

  3. aziz turkan dedi ki:

    Sgortam tam yatiyormu ona bkmk istyorum

1 2 3 7
SORU SORUN