20.07.2019 - SSK Emekli

E-Devlet Sağlık Provizyon Aktivasyon Sistemi


E-Devlet Sağlık Provizyon Aktivasyon Sistemi

Sigortalılar 30 Günlük çalışmalarının sonucunda Sağlıktan yararlanma şartları hak kazanacaklardır. Ancak bunun için ayrıca sağlık aktivasyonu gerekmektedir.Çalışmaya Başladıktan sonra aktivasyonunuzun yapılıp yapılmadığına e-devlet sistemi üzerinde sorgulama yapmanız mümkün , daha önceleri esgm yani sgk’nın internet sitesinden bakılabiliyordu, Fakat şu an sadece e-devlet den sorgulama yapabilirsiniz.

Sistem bazen otomatik olarak aktivasyon yapıyor fakat işe girdikten sonra hala aktivasyonunuz yapılmadı ise Aşağıda Bulunan Aktivasyon Talep Formunu Doldurup Bağlı Olduğu Sgk Müdürlüğüne gidip aktivasyon işlemleri yaptırabilir.

Yeni Doğan Çocuklarda ssk aktivasyonu ise , Çocuğun kimliği Çıktıktan 1 ay içerisinde bağlı olduğunuz ssk müdürlüğüne gidip sağlık aktivasyon işlemleri yaptırabilirsiniz. Çocuk doğumundan sonra 1 ay için anneden yararlanır.

E-devlet Üzerinden Sağlık Aktivasyonu Sorgulama: Hepimizin hastaneye gitmeden önce en çok tedirgin olduğumuz işlerin başında sağlıktan yararlanıp yararlanmadığımızdır.. Eğer e devlet işifreniz var ise aşağıdaki linke tıklayıp Sağlık Provizyon alınıp alınmadığını sorgulamanız mümkün.

E-Devlet Sağlık Provizyon Aktivasyon Sistemi

E-Devlet Sağlık Provizyon Aktivasyon Sistemi

Provizyon Sorgulaması Yapıldıktan sonra :  Eğer Yukardaki Resimdeki gibi, Müstehakktır, Provizyon alınabilir mesajı çıkmış ise artık korkmayın devlet ve özel hastanelerde bir problem yaşamazsınız.

SPAS Müstehaklık Sorgulama(Sağlık Provizyon Aktivasyon Sistemi)

SSK SAĞLIK AKTİVASYON BAŞVURU FORMU

Bir önceki yazımız olan Çeyiz Parası Nedir Nasıl Alınır Nereye Başvurmak Gerekir? başlıklı makalemizde CEHİZ PARASI BAŞVURU FORMU, MEMUR EVLENME YARDIMI BAĞVURU FORMU ve nikah parası hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ SORULARI

Henüz Soru Sorulmamış. İlk soruyu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

SORU SORUN