20.08.2019 - SSK Emekli

E Devlet Prim Sorgulama


E Devlet Prim Sorgulama

E Devlet Prim Sorgulama:  Primlerimizin ne kadar olduğunu öğrenmek  yada  kaç lira üzerinden  prim ödemelerimizin öğrenmek için  e devlet  üzerinden prim sorgulaması yapmamız mümkün.  Bunun için öncelikle  Ptt’den e devlet şifresi, yada  internet bankacılığı kullanıyor iseniz  buradan da giriş yapabilirsiniz.

 

Aşağıda E Devlet Prim Sorgulama  nasıl yapılır,4A ssk  4B Bağkur   ve  diğer kurumlardan  hizmet  ve primlerinizi nasıl sorgulayabilirsiniz.

Yukardada belirtiğimiz gibi  Öncelikle  E-Devlet  Sistemine Giriş yapmanız gerekmektedir.  Giriş İçin Tıklayınız

Giriş yapıldıktan sonra  aşağıdaki gibi  ekranın sağ bölümünde bulunan arama kutucuğuna  ve ya  aşağıdaki linklerden hizmet  yazıp  arama yapın

E Devlet Prim Sorgulama

E Devlet Prim Sorgulama

E Devlet Prim Sorgulama : SSK Prim Sorgulama Linki:  https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu

Gelen Ekranda  Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi;

İlk İşe Giriş Tarihi,ve  Toplam Uzun Vade Gün Sayısı gibi bilgiler yer alacaktır, burdan özet olarak ne kadar primiz var  görebilirsiniz.

Yine aynı sayfada 4A Detaylı Hizmet Dökümü Sekmesini tıkladığınızda İşe giriş çıkış tarihleriniz, Hangi firmada ne kadar prim ödenmiş, işyeri bilgileri  ve güncel olarak priminizin ödenip ödenmediğini görmeniz mümkün.

 

E devlet Bağkur Primlerinizi sorgulamak

için ise  arama kısmına 4B HİZMET BİLGİSİ  yazarak aşağıdaki gibi arama yaptırıp, yada aşağıdaki linke tıklayıp  Bağkur, Yani 4B Hizmetlerinizi görmeniz mümkün.

 

Yukarıdaki resimde de görüldüğü üzere  bağkur primleri  detay olarak değil  Başlangıç tarihi  ve Terk Tarihi olarak gözükmektedir.   Emeklilik hesaplarken Bu tarihleri güne çevirmek için  Tüm aylar 30 Gün  ve Yıl Sayısınıda 360 Olarak işleme almanız gerekmektedir.

E Devlet Bağkur Prim Sorgulama Linki: https://www.turkiye.gov.tr/4b-hizmet-bilgisi

 

 

Bir önceki yazımız olan İş Kazası Bildirimi başlıklı makalemizde İş Kazası Bildirim Formu, iş veren ve İstenen Belgeler hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ SORULARI - 5 SORU
 1. orhan türkkolu dedi ki:

  SSK reformundan (1999) önce sigorta girişi yapılan çocuk işçi için şimdi-bugün 18 yaşını doldurduktan sonra sigorta yapılmasının önemi varmıdır
  teşekkür ederim

  1. tülay dedi ki:

   yalniz yaşim 49 şuan emeklilik yasim kac olmali

 2. tülay dedi ki:

  1993 işe girisim var 2045 gunum var 1 de dogum borclanma imkanim var bu durum da kac yil ve kaç yaşta emekli olabilirim

 3. Canay Yağlı dedi ki:

  21.09.2000 yılından bu yana ssk lı olarak çalışıyorum. toplam 6100 prim günüm var. 2 çocuğum var.ikinci çocuğuma 26.07.2017 tarihinde doğum yaptım ve DOWN SENDROMU teşhisi kondu. Raporumuz Ağustos ayında sanırım çıkacak çocuğuma bakabilmek için erken emekli olabilirmiyim. yönlendirirseniz sevinirim

  1. Canay Yağlı dedi ki:

   07.04.1976 doğumluyum

SORU SORUN