20.07.2019 - SSK Emekli

E-Devlet İşsizlik Maaşı Sorgulaması


E-Devlet İşsizlik Maaşı Sorgulaması

E-Devlet üzerinden bilindiği gibi bir çok sgk  ve  iş-kur’a ait  sorgulama ve hesaplama işlemleri yapılabilmektedir.  Bunun için eğer e devlet şifreniz yok ise  mutlaka ptt’den bir e devlet giriş şifresi almanız  gerekmektedir.

İşsizlik Maaşı Şartları Nelerdir:  İşsizlik maaşı alabilmeniz  için işvereniniz  sizi çıkarması gerekmektedir, Bu yüzden işten çıkış işlemleriniz yapılırken  buna dikkat etmeniz gerekmektedir.  Ayrı olarak  askerlik dönüşü  de eğer aynı işyerine gidemediyseniz  ve  işsiz kaldıysanız  işsizlik maaşı almaya  hak kazanabilirsiniz.

İşyerinin el değiştirmesi veya başkasına geçmesi kapanması veya kapatılması işin veya işyerinin niteliğinin değişmesi nedenleriyle işten çıkarılmış olanlar gibi kendi istek ve iradesi dışında işsiz kalanlar işsizlik sigortası yardımlarından yararlandırılmaktadırlar.

İşsizlik Maaşının Genel Şartları İse : Hizmet akdinin sona ermesinden 120 gün içinde prim ödeyerek sürekli çalışmış olanlardan önceki son son üç yıl içinde;

600 gün (20 ay)sigortalı olarak çalışıp işsizlik sigortası primi ödemiş olan sigortalı işsizlere 180 gün (6 ay)

900 (30 Ay)gün sigortalı olarak çalışıp işsizlik sigortası primi ödemiş olan sigortalı işsizlere 240 gün (8 Ay)

1.080 (36 ay) gün sigortalı olarak çalışıp işsizlik sigortası primi ödemiş olan sigortalı işsizlere 300 gün (10 Ay)süre ile işsizlik ödeneği verilmektedir. 

E-devlet işsizlik ödeneği başvurusu nasıl yapılır:  İşsizlik maaşı almak için en yakın iş-kur’a kimliğinizle gidip başvuru yapmanız gerekmektedir.  Dkkat etmeniz gereken ise  işten çıkışınızdan 30 gün içinde başvuru yapmanız  gerekmektedir  , ayrı olarat e devlet sisteminden de  aşağıdaki linki tıklayarak işsizlik maaşı başvurusu yapabilirsiniz.

Aşağıdaki Resimdede görüldüğü üzere  sigorta sicil numaranızı ve  il ve ilçe bilgileri  ayrıca işten ayrılış tarihinizi girmeniz gerekmektedir.

E-Devlet İşsizlik Maaşı Sorgulaması.fw

E-Devlet İşsizlik Maaşı Sorgulaması

İşsizlik Ödeneği Başvurusu İçin tıklayınız

E-devlet üzerinden işsizlik maaşı sorgulama :  e devlet üzerinden işsizlik maaşı sorgulamak için aşağıdaki linkten faydalanabilirsiniz.  Bu linkten size ne kadar işsizlik ödeneği ödendiğini görmeniz mümkün

E-Devlet İşsizlik Maaşı Sorgulaması İçin Tıklayınız

Bir önceki yazımız olan Çeyiz Parası Nedir Nasıl Alınır Nereye Başvurmak Gerekir? başlıklı makalemizde CEHİZ PARASI BAŞVURU FORMU, MEMUR EVLENME YARDIMI BAĞVURU FORMU ve nikah parası hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ SORULARI - 9 SORU
 1. Koniyas brich dedi ki:

  Merhaba,
  limited şirket ortağıydım, hissemi ortağıma devrettim. Yaklaşık 2 sene bağkur primi yatırdım. şuanda işsizim. işsizlik maaşı alabilir miyim.

  1. admin dedi ki:

   işsizlik primi sadece çalışanlardan kesildiği için bağkur ödeyenler işsizlik primi alamaz
   http://www.sskemekli.com/issizlik-maasi-basvurusu-sartlari-suresi-ve-hesaplama-nasil-yapilir.html

 2. Asiye taskin dedi ki:

  1997 sigorta giris tarihim 3600 gunum var nezaman emekli olurum cevap verin .

 3. Gülay dedi ki:

  Merhaba,
  İşsizlik maaşı için başvuru yaptım işkurda onaylanmış olarak görünüyor ama e devlet üzerinden me kadar alacağım görünmüyor acaba işsizlik maaşı alabilecekmiyim

SORU SORUN