20.08.2019 - SSK Emekli

E-Devlet Gss –Genel Sağlık Sigortası Sorgulama


E-Devlet Gss –Genel Sağlık Sigortası Sorgulama

Kimler Genel Sağlık Sigortalısı Olacak:  Aslında soruyu “Kimler genel sağlık sigortalısı olmayacak “ diye sormak daha doğru olur. Zira ülke nüfusumuzun tamamına yakını GSS kapsamında yer almaktadır.  Bu bağlamda aşağıdaki yazımızda  Genel sağlık sigortası ile ilgili kısa bilgiler ve E-devlet üzerinden ne kadar borcunuzun olup olmadığının nasıl sorgulanacağını anlatmaya çalışacağız.

Gss Sisteminden yararlanmak için iki yol var: ya prim karşılığı olarak sistemden yararlanacaksınız  yada prim ödeme gücünüz yok ise  yeşil kartlıların yararlandığı gibi ücretsiz/primsiz  GSS kapsamına alınacaksınız.

Gss Primlerini Düşürmek İçin Ne Yapmanız Gerekmektedir:  Öncelikle  ikametgahınızın bulunduğu  kaymakamlıklarda bulunan sosyal hizmetler bölümüne gidip  Gelir testi başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.  Eğer Gelir testi başvurusunda bulunmaz iseniz  sistem otomatik olarak  sizi yüksek primden başlatır.   Gelir testi yaptırmanız durumda eğer geliriniz düşükse  az prim ödeyip  ve hatta tüm primleri devlete ödetip siz ve aile bireyleriniz  sağlık yardımlarında yararlanmanız mümkün

E-Devlet Gss –Genel Sağlık Sigortası Sorgulama Nasıl Yapılır : Bu işlemi yapabilmek için öncelikle en yakın ptt den e dvlet şifresi almanız  gerekmektedir.  E devlet şifresi aldıktan sonra  aşağıda vermiş olduğumuz linkten gss borç sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

E-Devlet Gss –Genel Sağlık Sigortası Sorgulama

E-Devlet Gss –Genel Sağlık Sigortası Sorgulama

E-Devlet GSS Borç Sorgulama İçin Tıklayınız

E devlet Sisteminden Genel Sağlık Sigortası Borcu Ödeme:  E devlet sisteminden Kredi kartı ile borcunuzu ödemeniz mümkün aşağıdaki  linke giriş yaptıkdan  sonra  diğer ödemeler kısmını seçerek gss ödemesi yapmanız mümkün

E-devlet sisteminden Gss Borç Ödeme İçin  tıklayınız

Bir önceki yazımız olan Çeyiz Parası Nedir Nasıl Alınır Nereye Başvurmak Gerekir? başlıklı makalemizde CEHİZ PARASI BAŞVURU FORMU, MEMUR EVLENME YARDIMI BAĞVURU FORMU ve nikah parası hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ SORULARI - 5 SORU
 1. HABİL dedi ki:

  GSS PRİM ,BORCUMUN TAMAMINI ÖĞRENMEK İSTİYORUM

  1. Sgk Uzmanı dedi ki:

   gss sorgulamahttps://www.sskemekli.com/genel-saglik-sigortasi-gss-borc-odeme-ve-sorgulama.html

 2. HABİL dedi ki:

  GSS,PRİM BORCUMU ÖĞRENMEK İSTİYORUM

 3. sedat uztüre dedi ki:

  işitme cihazmın yenilenme tarihini öğrenmek istiyorum.

SORU SORUN