20.07.2019 - SSK Emekli

E-Devlet Emeklilik işlemleri Başvuru ve Takibi


E-Devlet Emeklilik işlemleri Başvuru ve Takibi

Ülkemizde Emeklilik Şartları  ne kadar zor  ve karmaşıksa  Emekli olduğumuzda  Emeklilik işlemlerinin yürütülmesi de bürokrasi yüzünden karmaşık hale geliyor.  Maalesef ülkemizde  E-devlet üzerinden emeklilik başvurusu yapılmamaktadır.  Fakat Sosyal güvenlik müdürlüğüne elden yaptığınız  başvuruları takip etmek için   e-devlet sistemini kullanarak emeklilik işlemlerinizin ne aşamada olduğunu öğrenmeniz mümkün. Aşağıdaki yazımızda  e-devlet emeklilik işlemleri takibi nasıl yapılır bu konuyu anlatmaya çalıştık.

Emeklilik İşlemlerinizin Takibi ve Danışmanlık İçin 0532 583 08 01  Nolu Telefonu Arayabilirsiniz

SSK  yani 4-A  Emeklililerinin E-devlet Emeklilik İşlemleri  takibi için Sisteme giriş yapıp E-Hizmetler bölümünden 4A Emeklilik Kaydı  nın olup olmadığını  ve daja sonra  4A Emekli Aylık Bilgisi  Ekranına girip ne kadar  emekli maaşının bağlanıp bağlanmadığını öğrenmeniz mümkün.

Bağkur  yani 4-B Emeklililerinin E-devlet Emeklilik İşlemleri  takibi için  Yine yukardaki gibi  E-hizmetlerde  Kısa Yol olarak S  harfine tıklayıp  Sosyal Güvenlik Kurumu  na ait  sayfadan  4B Emekli Aylık Bilgisi  ve  4B Emekli Aylığı Kesintileri  ni sorgulamanız mümkün.

Memur  yani 4-C Emeklililerinin E-devlet Emeklilik İşlemleri  takibi  için farklı olarak  Tahsis talep beyanınızın ne aşamada  olduğunu takip etmeniz mümkün.  Yine yukardaki gibi  e hizmetler linkinden  4C Emeklilik İşlemleri Evrak Takibi  ve ayrıca  4C Emekli Aylık Bilgisi  ve 4C Emekli Aylığı Kesintileri  bilgilerini e devlet sistemi üzerinden sorgulamanız mümkün.

Emekli Aylığı Bağlanması Süreci Nasıl İşliyor:   Emekli aylığı bağlanması  müdürlükten müdürlüğe değişmekle birlikte  en az 1 ay içerisinde bağlanıyor  , fakat  hizmetleriniz  ayrı illerde ise  bu süre uzayabilir.  Ayrıca raporlu veya engelli emeklilik için başvuruda bulundu iseniz  bu süre daha da uzayabilir.  Sgk emekli olduğunuzda size yazı gönderiyor  fakat yoğunluktan dolayı  veya bu yazılar emkeli maaşı bağlandığı tarihten aylar sonra  gelebililr  bu yüzden emekli maaşınızın bağlanıp bağlanmadığını  e devlet sistemi üzerinden veya sgk yı arayıp bilgi almanızı öneririz

E-devlet SGK Emeklilik İşlemleri Takibi için Tıklayınız

Bir önceki yazımız olan Çeyiz Parası Nedir Nasıl Alınır Nereye Başvurmak Gerekir? başlıklı makalemizde CEHİZ PARASI BAŞVURU FORMU, MEMUR EVLENME YARDIMI BAĞVURU FORMU ve nikah parası hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ SORULARI - 16 SORU
  1. Metin dinçer dedi ki:

    1980 günüm var askerlik borçlanması yapmadım ne zaman emekli olurum

  2. nafiye.çakmak dedi ki:

    emeklilik.ökeylendini

  3. Şerif Özaslan dedi ki:

    15 06 2017 emekli Baş vuruşu yaptım nezaman belli olur

1 2 3 5
SORU SORUN