24.08.2019 - SSK Emekli

E-Devlet Emeklilik Hesaplama


E-Devlet Emeklilik Hesaplama :  E devlet sisteminden emeklilik hesaplası yapmak için öncelikle e-Devlet Kapısı Şifresi, Mobil İmza, Elektronik İmza (e-imza), T.C. Kimlik Kartı veya internet bankacılığı ile e-Devlet Kapısı’na giriş yapın.

Eğer E devlet şifreniz yok ise  internet bankacılığı şifrelerini kullanarak  sisteme giriş yapabilirsiniz.

Bilindiği üzere  emeklilik  herkes  için çok önemlidir.   Bu yüzden ki  kişiler emekli olmadan önce  nasıl ve nereden  , hangi şartlarda emekli olacağını  önceden hesaplaması   ve  ileriye dönük adımlarını  ve prim ödemelerini buna göre yapmalıdır.

Aşağıda  E devlet Emeklilik Hesaplama Nasıl Yapacağınızı resimler ile anlatmaya çalıştık.   E devlet emeklilik hesaplama , Yani ne zaman emekli olurum  sisteminden yararlanma için e devlet şifresi ile aşağıdaki gibi giriş yapılması gerekmektedir..

Bilgisayarınızın web tarayıcısını açın ve adres çubuğuna “www.turkiye.gov.tr” yazarak enter tuşuna basın.

E-Devlet Emeklilik Hesaplama

E-Devlet Emeklilik Hesaplama

 

Sisteme giriş yapıldıktan sonra  “ne zaman emekli ”  yazarak veya  ana sayfada bulunan  sol taraftaki  ‘”E HİZMETLER”  bölümüne girerek   ilgili sayfaya  ulaşın.

E-Devlet Emeklilik Hesaplama

E-Devlet Emeklilik Hesaplama

Yukardaki Resimde de Görüldüğü üzere  Normal Şartlarda Ne Zaman Emekli Olurum Linkini seçerek  ilgili bölüme geçin Gelen Ekranda aşağıdaki şekilde 4A  , 4B, VE 4C  SSK BAĞKUR  VE EMEKLİ SANDIĞI Seçenekleri  gelmektedir.  Bunları kısaca açıklayacak olursak ,  4a SSK şartlarından emeklilik, 4B Bağkur Şartlarından emeklilik, 4c ise  memur  yani emekli sandığı şartlarından emeklilik anlamına gelmektedir.

Diğer seçilmesi gereken alan ise  Hizmete   başlama tarihi Girşş Formatı ise  aralara /  işareti konulmalıdır  Örn: 31/12/1995

E-Devlet Emeklilik Hesaplama

E-Devlet Emeklilik Hesaplama

 

Yukarda ki tüm işlemleri yapıp   sorgula dediğinizde  Gönderilen bilgilere göre yaşlılık aylığı kazanma koşulları  , ne zaman emekli olacağınızı  e devlet sisteminden hesaplatabilirsiniz.  Sonuç ekranı  aşağıdaki şekilde olacaktır.

E-Devlet Emeklilik Hesaplama

E-Devlet Emeklilik Hesaplama

Sorgulama Linki 

Önemli Notlar:  Yukarı da  e devlet sisteminden nasıl  emeklilik hesaplaması yapacağınızı anlatmaya çalıştık.   Burda  sadece  sistem tek kurum üzerinden emeklilik hesaplaması yapmaktadır.   Yani  Hem  Bağkur, Hem ssk ‘da ayrı ayrı ödeme yaptıysanız  ve ayrı kurumlara ait primleriniz  var ise  ikisi birleştirmiyor.

Bu yüzden mutlaka  sitemizde bulunan  ne zaman emekli olurum   bölümünden mutlaka hesaplama yapın

Hizmet dökümü  ve Sgk sorgulamak içinde yi   e devlet sisteminden nasıl  döküm alacağınızı  diğer sayfalarımızda anlatmaya çalıştık  Giriş için tıklayınız

Turkiye Gov Tr 

 

Bir önceki yazımız olan Vazife Malullüğü Nedir? Kimler Vazife Malulü Sayılır? başlıklı makalemizde Malülen Emeklilik ve vazife malül hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ SORULARI - 9 SORU
 1. celal dedi ki:

  engelli emeklı olsam nekadar maaş alirim 7800 pirim var yüzde 51 raporum var şuan emekli olsam nekadar maaş alirim acaba tşk ler
  cevap yazarsaniz sevınırım 1988 sgk girişim

 2. tayfun karadeniz dedi ki:

  1978 10 10 tarinde sigortalı oldum 2844 gün primim varaskerligimi ödedikten sonra ne zaman emekli olurum yas 58

  1. Sgk Uzmanı dedi ki:

   3600 günü tammalarsnız 60 yaşınızda yaştan yani kısmı emekli olabilirsiniz

 3. Nurettin dedi ki:

  Ne zaman emekli ola bilirim

SORU SORUN