24.08.2019 - SSK Emekli

E-Devlet Bağkur 4B Hizmet Bilgisi


E-Devlet Bağkur 4B Hizmet Bilgisi

Kendi adına işyeri veya şirketi  olan kişiler  Bağkur kapsamında  yani 4-B sigortalısı olurlar. E-devlet sisteminden Bağkur Borç ve ya  Hizmetlerinizi sorgulamak için  Sosyal güvenlik kurumu yani E-hizmetler Bölümünde S harfini tıkladıktan sonra  bağ-kur ile ilgili tüm sorgulamalara ulaşmanız mümkün. Eğer Bir işyeriniz var ise  mutlaka bağkur tescili yaptırmak zorundasınız, Tescil yaptırmaz iseniz  toplu bağkur borcu çıkabilir  ve faiz  ödemek zorunda kalabilirsiniz.

E-Devlet Bağkur Borç ve B dökümlerinde hangi hizmetler veriliyor:  4B Hizmetleri:,4B Banka ve Adres Değişikliği, 4B Basamak Bilgisi, 4B Borç Durumu, 4B Emekli Aylığı Kesintileri, 4B Emekli Aylık Bilgisi,4B Hak Sahipliği,4B Hizmet Bilgisi,4B Ödeme Dökümü,4B Tescil Kaydı,4B 6111 Yapılandırma Borç Bilgileri,4B(Bağkur)Günlük Kazanç Beyanı Girişi,4B Emekli Aylığı Hesaplama,4B İsteğe Bağlı İlk Tescil Kaydı   Gibi bilgileri sorgulamanız mümkün

Önemli Not: Bilindiği Üzere  2015 yılında çıkan yasa ile  2015 Nisan ayına kadar  12 aydan fazla borcu olanlar  yapılandırmada dahil olmak üzere  tamamı silindi, Silinen bu primleri istemeniz halinde  emekli olurken tekrar canlandırabilirsiniz.

Burda Kısmı canlandırma yani bir kısımını canlandırma gibi bir şey olası değil.Eğer borçlanacaksanız  hepsini ödemeniz gerekmektedir. Bağkur  yapılandır ma veya  Silinip silinmediğini kontrol İçin Tıklayınız  

E devlet Sisteminden Bağkur Ödemeleri Listesi Sorgulanması:   Bağkur sistemine ne kadar ödeme yapıyorsunuz  ,  bunları görmek için 4 –B Ödeme Dökümü nü tıklayarak aşağıdaki gibi bir listeye ulaşmanız mümkün, Bu tabloda ödeme tarihi  ve ödenen tutar gözükmektedir.

E-Devlet Bağkur 4B Hizmet Bilgisi

E-Devlet Bağkur 4B Hizmet Bilgisi

Sorgulama Yapmak İçin Tıklayınız

E devlet Sisteminden Bağkur Hizmet  Listesi Sorgulanması:  Bağkur primleri yani hizmet dökümlerine ulaşmak için aşağıdaki linki tıklayınız.  Bu tabloda  bağkur başlangıç tarihiniz  terk tarihiniz, bağkur numaranız  ve hizmet süreniz  gözükecektir.  Eğer aşağıdaki gibi  0 yıl 0ay  0 gün gibi bir durum var ise  bağkur af kapsamından yararlanmışınızdır.

Bağkur Hizmet E-devlet

Bağkur Hizmet E-devlet

Sorgulama Yapmak İçin Tıklayınız  

 

E-devlet Bağkur Sorgulama

Bir önceki yazımız olan SGK Ödeme ve Rapor Parası Sorgulama başlıklı makalemizde rapor parası, sgk rapor ve sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ SORULARI - 2 SORU
  1. Tekin dedi ki:

    Anlamın üzerine kamyonet alıp basit usul vergiye tabi olmuştuk bu arada ablam hep SSK lı çalıştı bugün öğrenmiş olduğumuz,yaklaşık 20 bin lira borç çıkıo 5 bin kusur faiz tabiki . nasıl bi yol izlemeliyiz .şimdiden teşekürler

  2. bekirtat dedi ki:

    uyelık

SORU SORUN