24.08.2019 - SSK Emekli

Cenaze Parası


Cenaze Parası

Cenaze Ödeneği Alma Şartları

 

 • Ölen Sigortalının en az 360 sigortası olması gerekir,
 • Cenaze ödeneği sigortalının sırasıyla eşi, yoksa çocuklarına, o da yoksa ana veya babasına, o da yoksa kardeşlerine verilir. Cenazenin bu kişiler dışında gerçek veya tüzel kişiler tarafından kaldırıldığının belgelenmesi durumunda, masraflar gerçek veya tüzel kişilere ödenir.
 • Cenaze ödeneği verilebilmesi için, hak sahiplerince ölüm tarihini belirten bir dilekçe ile Kuruma başvurulması gerekir. Sigortalının ölüm tarihi nüfus kütüğüne kaydedilmemişse dilekçeyle birlikte sigortalının ölüm tarihini belirten ilgili makamlarca usulüne göre düzenlenen bir belgenin Kuruma verilmesi gerekir. ( Sigortalının Öldüğü Nufus kayıt bilgilerine işletilmesi gerekmektedir.)

 

Gerekli Evraklar

 

Dilekce  cenaze ödeneği dilekce

Ölen Kişiye Ait Nufus Kayıt Örneği

Cenaze Masrafını alacak kişinin kimlik Fotokopisi

Ölüm Kağıdı

 

2018  Yılı Cenaz Ödeneği Ne Kadardır

2018  Yılı Cenaze Yardımı: 594,00 TL

Önemli Not:

Eşi dışındaki vaki talepler için;

1-Cenazenin büyükşehir belediyesi  veya belediye sınırları içinde defnedilmiş olması halinde müracaat eden adına düzenlenmiş masraf faturasının,

2-Cenazenin büyükşehir belediyesi veya belediye sınırları dışında bir yere (köy vb.) defnedilmesi halinde nakil belgesi ile birlikte o yerin muhtarlığından alınan cenaze masraflarının tarafınızdan yapıldığını belirtir bir belgenin,  ibraz edilmesi gerekmektedir.

 

Cenaze Ödeneği yatıp yatmadığı Takip İçin

ESGm Den Takip

Evrak Takip

Bir önceki yazımız olan SSK Prim Öğrenme başlıklı makalemizde hizmet dökümü, SSk Prim ve ssk sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ SORULARI - 37 SORU
 1. Şemsettin Şamil Karakaş dedi ki:

  S.S.K. Başkanlığı Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Kamu Görevlileri Emeklilik Daire Başkanlığı na 21 Kasım 2017 tarihinde annem (Emekli Sandığından öğretmen emeklisi) Bingül Karakaş’ın ölüm yardımını almak için tamamladığım evrakları Bartın’dan PTT ile iadeli taahhütlü gönderdim.Bu güne kadar herhangi bir ödeme tarafıma yapılmadı.Akibetini öğrenmek istiyorum.Saygılarımla………..

 2. Kadriyle Nur dağdeviren dedi ki:

  Geçen sene vefat eden babam Suavi dağdeviren için cenaze ödemesi icin dilekçe verdim. Ödemeyi ne zaman alabileceğim

 3. Sultan dedi ki:

  Benim annem babamdan dolay emekli maasi aliyordu babam vefat etti maas anneme kaldi annemde vefat etti bizler bu durumda cenaze odenegi alabiliyormuyuz.

SORU SORUN