Bankalarda Çalışanların Hizmet Dökümü

Bankalarda Çalışanların Hizmet Dökümü : 506 sayılı Kanunun geçici 20 nci maddesi kapsamında faaliyet gösteren banka sandıkları, sigorta ve reasürans şirketleri ile ticaret ve sanayi odaları ile borsalar veya bunların teşkil ettikleri birlikler olmak üzere (Şekerbank, Yapı Kredi, Ziraat Bankası, Akbank, Garanti Bankası, Sınai Kalkınma Bankası, İş Bankası, İmar Bankası, Fortisbank, Vakıflar Bankası, Halk Bankası, Esbank, Anadolu Anonim Türk Sigorta, Genel Sigorta, Şeker Sigorta, Milli Reasürans, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) faaliyet gösteren sandıklar bulunmakta olup, bu sandıkların 5510 sayılı Kanunun geçici 20 nci maddesine göre Sosyal Güvenlik Kurumuna devir işlemi yapılmadığından müstakil sosyal güvenlik kuruluşu olarak üyelerine sigorta ve sağlık yönünden sosyal güvenlik hizmeti vermeye devam etmektedirler.

506 sayılı Kanunun geçici 20 nci maddesi kapsamındaki sandıklarda çalışanların yada buralarda hizmeti olan sandık sigortalılarının hizmet bildirme birleştirme işlemleri, hizmet çakışmasının tespiti, sağlık yardımlarından yararlanması bakımından hak ve yükümlülüklerin belirlenmesi, diğer kanunlarla Kurumumuzca verilen görevlerin takibinin yapılabilmesi açısından kağıt ortamında yapılmakta olan işlemler 6/6/2016 tarihinden itibaren elektronik ortama taşınmıştr.

Banka sandıkları ile Kurumumuz arasında hizmet bildirme ve birleştirme işlemleri elektronik ortama taşındığından 8/9/2016 tarihinden itibaren bu sandıklarda çalışması olan sigortalıların banka sandığına ait hizmetleri ile 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkarasının (a), (b) ve (c) bentlerine tabi hizmetleri www.turkiye.gov.tr adresinden görüntülenmeye başlanmıştır.

Bu sandıklara tabi hizmeti bulunanların ilgili sandığa müracaat ederek hizmet bilgilerinin girişlerini yaptırmaları gerekmektedir. Banka sandıklarında çalışanlara ve çalışması bulunanlara önemle duyurulur.

Banka Borsası Çalışanları Hizmet Dökümü Nasıl Alabilecek

Öncelikle  Ptt’den bir e devlet şifresi almanız yada  eğer bankacılık şifresi  kullanıyor iseniz  bu şifreler ile e devlet sistemine girip aşağıdaki şekilde  banka borsa hizmet dökümü listenize ulaşabilir  ve adınıza ne kadar prim yapmış öğrenebilirsiniz.

Sisteme Giriş Yaptığımızda  Sağ Üst köşede bulunan arama formuna “hizmet dökümü”  yazarak arama yapabilirsiniz

Bankalarda Çalışanların Hizmet Dökümü

Bankalarda Çalışanların Hizmet Dökümü

 

Daha sonra  4A Hizmet Dökümü  Linkini tıkladığınızda  yada aşağıda vermiş olduğumuz linki tıklanıdığınızda banka borsasına yatan tüm primlerinizi görebilirsiniz.

Hizmet Dökümü Sorgulama için Tıklayınız

 

Bir önceki yazımız olan İş Kazası Bildirimi başlıklı makalemizde İş Kazası Bildirim Formu, iş veren ve İstenen Belgeler hakkında bilgiler verilmektedir.


tıkla sorunu sor


Emeklilik Hesaplatma , Borç Sorgulama, Diğer Sorularınız  İçin  SGK Uzmanlarımızı Arayabilirsiniz 0888 233 0 233 


ZİYARETÇİ SORULARI

Henüz Soru Sorulmamış. İlk soruyu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

SORU SOR 0888 233 0 233