26.06.2019 - SSK Emekli

Bağkur Yapılandırma Ödemesi


Bağkur Yapılandırma Ödemesi

Bağkur yapılandırma ödemesi  için  öncelikle  yapılandırma yaptığınız  6552 4/B Yapılandırma Ödeme planını almanız   ve taksitlerinizi bilmeni  gerekmektedir.

Yapılandırma ödeme planında  talep tarihinden Bağkur Borcu, Borç aslı  ,  taksitlendirme farkı gibi bilgiler gözükecektir.

Dikkat etmeniz gereken en önemli konular ;  Taksit ödeme süresinin son gününe kadar ödeme yapabilmektesiniz,

Bir takvim yılı içinde İkiden fazla çok zor durum olmaksızın ödenmemesi veya eksik ödenmesi durumunda yapılandırma hakkı kaybolacaktır.   İki taksit ten fazla ödememeniz halinde  yapılandırma bozulacak ve gecikme zammıyla birlikte ödemek zorunda kalabilirsiniz.

 

Bağkur Yapılandırma Taksit  Nasıl Öderim

Bilgi Notu:  6552 Sayılı kanun uyarınca taksit ödemelerinin anlaşmalı banka şubeleri, ptt şubelerine ödenmesi sırasın da  , taksitler için yapılan ödemeler cari ay prim borcundan hatalı olarak mahsup edilmemesi için özellikle  “  YAPILANDIRMA TAKSİT ÖDEME”  veya GEÇİCİ 17 MADDE İHYA ÖDEME  olduğunu mutlaka söyleyiniz.

Bankadan Ödeme :   Eğer intenet şubesi kullanmıyorsanız  banka veznesinden 6552 4/b Yapılandırma borcumun taksidini ödemek istediğinizi belirttiğinizde   ve  TC kimlik numaranızı verdiğinizde  taksit tutarı tahsil edilecektir.

İnternet Bankacılığından  Bağkur Yapılandırma Ödeme:   İnternet bankacışığı kullanıyorsanız  her bankanın  kendine ait  bir ödeme ekranı vardır.

 

Kredi Kartı İle  Bağkur Prim Ödemesi :   Kredi kart ile   bağkur primlerinizi ödemek için öncelikle SGK’nım borç ödeme sayfasına  https://onlinetahsilat.sgk.gov.tr/WebTahsilat/index.jsf

bağkur yapılandırma ödemesi

bağkur yapılandırma ödemesi

Giriş Yapın ve burdan   4-B SİGORTA ÖDEMELERİ  -BAĞKUR GEÇMİŞ DÖNEM BORCU  seçimini yapığ  diğer istenen bilgileri girdiğinizde  çıkan ekranda  Güncel yapılandırma hariç borç ve  4B Bağkur Yapılandırma  kısmına tutarlar çıkacaktır.   Burdan  4B Bağkur Yapılandırma yı seçip kredi kartınızla ödemenizi yapabilirsiniz.

Ödeme Yap Kısmına Tıklandıktan sonra   aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir, Burda  Yapılandırmaya ait tüm borcunuz  çıkacak  ödenecek kısma manuel olarak  taksit  tutarınızı girip ödemenizi yapabilirsiniz.

bagkur yapılandırma sonuc

bagkur yapılandırma sonuc

Bağkur Yapılandırma  Ödemesi

 Bağkur Yapılandırma Taksit Günleri:  Yapılandırma taksit günleri , bağkur yapılandırma yapan herkeste aynıdır.  Her iki ayda bir ödenir  Ödeme planı aşağıdadır

bagkur yapılandırma taksit günleri

bagkur yapılandırma taksit günleri

Bir önceki yazımız olan Doğum Borçlanması 3 Çocuk Bağkur-Memur-SSK başlıklı makalemizde 3 çocuk doğum borçlanması, bağkur doğum borçlanması ve Doğum Borçlanması hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ SORULARI - 7 SORU
  1. osmanayhan dedi ki:

    2015 şubat emeklilik işlemlerimiyaptım halk bankası ödemeyapmadı gerekçe başkabankadatakibe düşmüş olmam borcumuödeyemedimemeklimaaşı alamıyoruneysapmamlazım

  2. m.hanefi yaran dedi ki:

    Emekli gunu gelipte bagkur borcunu bankaya odettirip maastan kesilmesine dair bir mevzu goremedim varmi

  3. Sultan dedi ki:

    Yapılandırma yaptım ama hangi aya kadar kapsıyor bi bilgi vermediler nereden ogrenebilirm

SORU SORUN