15.10.2018 - SSK Emekli

Bağkur Yapılandırma Borcu Ödenmesi


Bağkur Yapılandırma Borcu Nasıl Ödeniz:   Bağkur yapılandırma borçlarını   Bankalar aracılığı ödeyebileceği gibi  E-devlet sistemi üzerinden kredi kartı ile de ödemeniz  mümkün.

Bu işlemi yapabilmek için öncelikle e devlet şifresi alınması  yada  internet  bankacılığı şifreniz  var ise  bu şifreler ike e devlet sistemine girip  kredi kart ile  Bağkur yapılandırma borcu  veya  diğer  bağkur cari dönem yada geçmiş dönem borçlarını  rahatlıkla ödeme imkanınız  var.

Öncelikel  Sgk’nın online tahsilat linkine tıklayarak sisteme girin  : https://onlinetahsilat.sgk.gov.tr/WebTahsilat/index.js

Sisteme girdiğinizde aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır.

Bağkur Yapılandırma Borcu Ödenmesi

Bağkur Yapılandırma Borcu Ödenmesi

Yukarıdaki ekrandada görüldüğü üzere 4B SİGORTA THSİLATLARI  VE BAĞKUR GEÇMİŞ DÖNEM linklerini seçim.  Tc Kimlik Numaranızı Yazıp  , Doğrulama Kodunu Girip  Borç Sorgulama Linkine tıklayın

Daha sonra  aşağıdaki gibi borç dökümleri gelecektir.

 

Çıkan Ekrandan 4b Bağkur 6736 Yapılandırma  Kısmında bulunan Ödeme yap Linkine Tıklayınız

Çıkan ekranda  Ödenecek Tutar Kısmına  Size daha önce yapılandırma yaptığınızda verilen taksit tablosundaki  tutarı  Girin  ve Onay Linkine basıldıktan sonra  sgk Kredi kartı güvenli ödeme kısmına yönlendirileceksiniz.  Burada da  kredi kartı bilgilerini girilerek  ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan İş Kazası Bildirimi başlıklı makalemizde İş Kazası Bildirim Formu, iş veren ve İstenen Belgeler hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ SORULARI

Henüz Soru Sorulmamış. İlk soruyu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

SORU SORUN