24.01.2019 - SSK Emekli

Avukatlara Mahsus Borçlanma


Avukatlara Mahsus Borçlanma

5510 sayılı Kanun’un 41. maddesinin birinci fıkrasının (e) bendiyle sigortalı olmaksızın avukatlık stajını yapanların nor­mal staj sürelerinin borçlandırılması hususunda yapılan dü­zenlemeyle, borçlandırılan sürelerin -borçlanma yapanların- sigortalılıklarına sayılması ve sosyal güvenlikleri yönünden değerlendirilmesi mümkün hale getirilmiştir

1136 sayılı Avukatlık Kanunu gereğince avukatlar, sigor­talı olmaksızın ilk altı ay mahkemelerde, kalan altı ay da avu­kat yanında olmak üzere toplam 1 yıllık staj sürelerini gösteren onaylı baro belgesi ve borçlanma talep dilekçesi ile Kuruma başvurmaları halinde bu süreleri borçlanabileceklerdir.

AVUKAT BORÇLANMA TALEP DİLEKCESİ

Bir önceki yazımız olan Hizmet Borçlanmalarının Emeklilik Hesabına Etkisi başlıklı makalemizde hizmet borçlanması, hizmet borçlanması nedir ve hizmet borçlanması sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ SORULARI - 1 SORU
  1. Neslihan demircioğlu dedi ki:

    Merhabalar.memuriyette 24 yıllık hizmet sürem mevcut.Bir ay önce 19 martta yaşı beklemek üzere memuriyetten ayrıldım.15 martta son maaşımı aldim.657 sayılı yasanın 164.maddesinde emekller ve ölen memurların maaşı geri alınmaz demekte.yaşı bekleyenlerin maaşı geri alınırmı.cevaplarsanız sevinirim.teşekkürler.

SORU SORUN